7.2.2016 TJ Union Děčín – Spartak Tisá

7.2.2016 TJ Union Děčín – Spartak Tisá

By
15 května, 2018

Přátelský zápas Zimní turnaj 2016 – 3. kolo 7.2.2016       11.30            

Union – Spartak Tisá 6:1 (1:0) 

Branky Union: Galaš 2, Očipka 2, Němec J., Sejkora

Sestava: Jeřábek (K) – Fojt, Němec J, Němec M., Humlíček – Sejkora, Kalaš, Bedrníček, Valenta  –  Očipka, Galaš

Na střídání: Syrovátka, Bezouška

Asistent: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Omluveni: Sobotka, Eichelmann, Brázdil, Zvolský, Vyskočil

Absence: Mrváň

Na třetí kolo zimního turnaje se nám sešlo poměrně dost omluvenek. Od jednoho nejmenovaného pravého beka dokonce až během utkání…. Hlavní trenér Bedrníček si také vzal, ze strachu že by ho zase bolely oči, volno.
Poskládat nás tak musel premiérově asistent Husák. Mohlo nás naopak těšit, že po dlouhé době nás posílilo duo z Borussie Dortmund, Marcel Němec a Jirka Valenta.
Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, obě mužstva se snažila kombinovat krátkými přihrávkami a dlouho držet míč. Ve 14. minutě však poslal Sejkora z pravé strany míč na malé vápno. Tam šel neohroženě do souboje Očipka, míč propadl až k nekrytému Galašovi, který už měl snadnou práci 1:0. Za zmínku z naší strany v prvním poločase stojí i břevno nastřelené ve 27. minutě Očipkou po přistrčení Sejkory. Soupeř se do šancí nedostával díky pozorné hře celého našeho mužstva a hlavně obrany, kterou si dirigoval tentokrát pozorný Jeřábek. Máca Němec už před zápasem hlásil, že mu bude stačit poločas, ale kdyby věděl, že celou druhou půli bude hledat klíče od šatny, bez možnosti jít pod sprchu, asi by se rozmyslel jinak.

V 58. minutě se snažil proháčkovat do vápna Bezouška, ale byl faulován. Trestný kop, který jsme následně zahrávali, byl stavěný pro praváka. Očipka zrovna odpočíval na střídačce, tak si míč překvapivě postavil Honza Němec a zahrál ho skvěle. Technickou střelu z úhlu uklidil přesně k pravé tyči 2:0. V 65. minutě nabídl soupeř druhý gól Galašovi, kdy ho dezorientovaný hráč našel rozehrávkou na penaltě a Galimu nezbylo než to nešťastnému brankáři uklidit plackou k tyči 3:0. Soupeř už byl nakřáplý a toho využil za další čtyři minuty
Valenta, který svým důrazem v pokutovém území vybojoval míč pro Očipku a ten už věděl, jak gólmana
propálit 4:0. Soupeř už byl v té době na ručník a tak si Očipka mohl po další povedené střele v 75. minutě gólovou radost zopakovat 5:0. V 78. minutě se obránci zřejmě báli Jeřábkova čistého konta a hlavně těch řečí okolo a tak raději nechali hráče Tisé také jednou skórovat 5:1. Gólovou tečku za utkáním udělal Sejkora, který poslal míč vybojovaný Syrovátkem zblízka pod břevno 6:1. Rozhodčímu už bylo hráčů soupeře zřejmě líto a tak utkání ukončil minimálně o pět minut dříve.

Proti minulému týdnu se nám herně poměrně dařilo, hráli jsme po zemi, míč nedrželi zbytečně dlouho a nemohlo tak dojít k tomu, že by nám soupeř zase nakopal. Tisá také nemá v kádru tolik mladíků, kteří by
znervózňovali naše horké hlavy a i rozhodčí byl proti minulému týdnu lepší tak o 300%. My jsme se tak mohli soustředit na hru a až na malou slovní vsuvku našich dvou kecalů, na kterou ihned reagoval na lavičce Husák, jsme tentokrát neudělali ostudu ani výkonem a ani vystupováním. Snad budeme v tomto trendu pokračovat i nadále, abychom se zbavili nálepky největších „pacientů“ v okrese. Soupeři jsme tak pěkně zpříjemnili návrat ze soustředění a budeme věřit, že na jaře jim to zopakujeme i v soutěži. Ferry Sobotka se na tribuně taky kochal a má tak v Tangu s asistentem co rozebírat.

Nejlepší hráči: Němec J., Sejkora, Valenta, Galaš, Očipka

 

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ