Mistrovské utkání – 18. kolo – TJ Union – FK Chuderov

Mistrovské utkání – 18. kolo – TJ Union – FK Chuderov

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas I. B třída – 18. kolo 23.4.2016 13.30 Union – FK Chuderov 0:2 (0:1)

Sestava: Jeřábek – Humlíček, Fojt, Brázdil (K), Bedrníček – Eichelmann, Bezouška, Kalaš, Sejkora – Očipka, Sobotka

Na střídání: Vyskočil, Zvolský, Mrváň, Valenta, Galaš, Němec M.

Syrovátka (nevešel se na soupisku)

Trenér: Bedrníček st.

Asistent trenéra: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Chyběli: Němec J. (zranění), Nedvěd (zranění)

Do poslední chvíle jsme čekali, zda M. Němec s Valentou dorazí včas, ale nakonec se o pár minutek zpozdili a tak nám nezbylo, než nastoupit bez naší klasické stoperské dvojice, jelikož Honza Němec bude se zraněním asi delší dobu bez fotbalu. Na lavičku se již posadil i natěšený Galaš, který měl vedle sebe dalších pět hráčů a tak jsme se opět na lavičku pomalu nevešli.

Dosavadní lídr soutěže Chuderov poprvé udeřil již v 7. minutě. Po rychlém autovém vhazování ve středu hřiště přišel nacvičený dlouhý míč do vápna na vysokého útočníka, kterého v tu chvíli hlídal náš nejmenší hráč Sejkora. Přirozeně neměl ve vzdušném souboji šanci a hlavičkující hráč předložil na malé vápno osamocenému Jarošíkovi, proti jehož střele z bezprostřední blízkosti neměl Jeřábek šanci. Náš gólman ostatně nastupoval se sebezapřením,
jelikož se na čtvrtečním nominačním tréninku lehce zranil. Za další dvě minuty jsme měli velkou možnost k vyrovnání. Očipka posunul míč do vápna
Sejkorovi, jenž posílal míč před branku, ale dal do centru příliš síly a tak míč krotil Sobotka až u rohového praporku. Výborně se však na brankové čáře
prosmýkl kolem obránce a předložil míč do tutovky Sejkorovi, který však nenašel odvahu ke střele svojí slabší levou a na pravačku to nebylo… Hrál se poměrně vyrovnaný zápas bez vyložených šancí. Trochu vzruchu přišlo až ve 30. minutě, kdy Bezouška s Eichelmannem vybojovali rohový kop, který zahrával Očipka. Na výborně kopnutý míč si naskočil Eichelmann, ale poslal ho hlavou metr nad břevno. Za další tři minutky nám na lavičce tekly nervy, když si Jeřábek s Brázdilem několikrát vyměňovali zdvořilostní přihrávky a dostali se pod velký tlak soupeřů. Ve 40. minutě rozehrál výborně Bedrníček trestný kop na naběhlého Bezoušku, který poslal míč do sítě, ale pomezní rozhodčí měl praporek nad hlavou.

O poločase probíhala v kabině hulákaná, která se stává tradicí, když výsledek není pro nás příznivý. Do druhého poločasu už nenastoupil zraněný Fojt, kterého nahradil M. Němec. Druhou polovinu zápasu jsme začali náporem, při kterém jsme si vytvořili nějaké pološance, ale branka z toho nebyla. Sedmé minuty pro nás byly prokletím. I ve druhé půli jsme v této době inkasovali, když série našich chyb před naší střídačkou vyvrcholila faulem Bedrníčka, po kterém následoval přímý kop. Vysoký míč do vápna se snažil odvrátit Eichelmann, ale míč z jeho hlavy se dostal pouze mezi penaltu a
velké vápno, kde ho nikdo z našich nedokázal odkopnout a znovu Jarošík skákavou šmudlou uklidil míč do naší brány. Jeřábek měl zakrytý výhled

a nedokázal tak včas zareagovat. V té době některé naše hráče už víc než fotbal zajímaly verdikty poněkud nepřesného sudího. Zápas se mu z našeho pohledu příliš nevydařil, ale na druhou stranu kdyby chtěl, nemohli se někteří naši borci dočkat závěrečného hvizdu na ploše. Můžeme být rádi, že jsme dohráli v plnémpočtu.

Z naší strany do konce zápasu stojí za zmínku jen Bezouškova výstavní střela, kterou gólman s námahou kryl a drzý průnik Sobotky podél brankové čáry, kdy se následně pokoušel „trefit“ Eichelmanna na malém vápně, ale nebyl úspěšný. Před koncem utkání jsme chtěli na hřiště poslat Valentu, ale jeho plastová dlaha nebyla pomeznímu po chuti a tak Humlíčka střídal Mrváň a místo Bedrníčka šel na hřiště Vyskočil. Na lavici se nervózně ošíval

i Galaš, ale asistent Husák zřejmě správně usoudil, že do takto vyhecovaného zápasu by bylo rizikové ho po zranění pouštět. Skončila tak série osmi utkání v řadě, kdy jsme bodovali, což nás vytáhlo až na lichotivou čtvrtou příčku. Příští týden v Trmicích by tak nebylo od věci zahájit sérii novou, stejně
úspěšnou.

I přes domácí prohru se tento zápas nesmazatelně zapsal do historie Unionu. To, v co Oči nedoufal ani v nejdivočejším snu, se v sobotu stalo realitou… „Ferry“ Sobotka odehrál za náš tým celých devadesát minut…..Doufejme, že jsme neměli tu čest poprvé a naposled….

Hráč utkání: Sobotka

Foto z utkání zde: http://uniondc.rajce.idnes.cz/Union_Decin_-_FK_Chuderov

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ