Mistrovský zápas – 16. kolo         8.4.2017      10.30

Branky Union: Očipka 3, Huček, Galaš, Brázdil

Sestava: Zvolský – Eichelmann, Huček (K), Němec, Bedrníček – Bezouška, Brázdil, Valenta, Murdych – Očipka, Galaš

Na střídání: Syrovátka, Mrváň

Chyběli: Kalaš, Štercl (zranění), Jeřábek, Humlíček (v práci), Sejkora (nemoc), Kmoch (absence), Nedvěd (omluven)

Trenér: Horáček

Asistent: Husák

Naše jarní bilance po dvou domácích utkáních nebyla příznivá. Na minus šest bodů v tabulce pravdy se nedívalo dobře, ale v posledním utkání s Benešovem jsme naznačili, že fotbal jsme snad hrát nezapomněli. Dopředu jsme však museli počítat s absencí několika hráčů, zejména brankářské jedničky Jeřábka a pilíře obrany Němce. Ten však nakonec na utkání dorazil, ale třeba Valenta byl nucen už před začátkem zápasu na sobě vyzkoušet zázraky kelenu a Eichelmann by asi nenastoupil vůbec, kdyby nebylo tolik marodů.

Na výborně připravený trmický pažit jsme však doslova vlétli a domácí hráči působili zaskočeně. Dobře jsme presovali rozehrávku domácích a ti pak nevěděli, jak se dostat na dostřel naší branky. První vyloženou šanci
jsme neproměnili už ve 4. minutě, kdy Brázdil poslal ostrý centr před branku, ale Galaš trefil pouze gólmana, od kterého se míč odrazil na roh. Za další minutu si míč na polovině hřiště převzal Murdych, navezl si ho cca 25m od branky a prudce vypálil. Gólman míč s obtížemi vytěsnil na roh. Ke zteči zavelel jako správný kapitán Huček a rohový kop, zahraný tradičním exekutorem Očipkou na přední tyč, poslal hlavou do sítě 0:1.. Naše radost byla
veliká. Poprvé v jarní sezoně jsme šli do vedení, což nás uklidnilo a soupeře ještě více rozhodilo. Prakticky po rozehrání jsme znovu získali míč a Galaš se řítil sám proti gólmanovi, ale situaci nevyřešil dobře a nepovedenou střelou netrefil zařízení. Domácí hráče jsme nepouštěli na dostřel Zvolského a jejich pokusy z dálky končily vysoko nad nebo vedle naší svatyně. V 15. minutě se svým osobitým způsobem proháčkoval Očipka z boku do pokutového území, ale k přihrávce do ohně se neprobil nikdo z našich. V 19. minutě našel Murdych Očipku, ten opět pronikl do vápna a vybídl k zakončení Galaše. Ten však v tísni mířil vedle branky. Naše další gólová radost začala právě u něho. Galaš zachytil míč po výkopu Zvolského u postranní čáry a ihned posunul Murdychovi. Ten dobře viděl Brázdila na hraně vápna a okamžitě mu směřoval přihrávku. Brázdil nezazmatkoval a posunul do strany na nabíhajícího Očipku, který si udělal kličku a přesnou křížnou přízemní střelou uklidil míč podruhé
do sítě 0:2. Nepovolovali a dál jsme soupeře mačkali. Ten do poločasu zahrozil pouze dvěma standardními situacemi, které končily po závarech vedle brankové konstrukce. Jinak obranná řada fungovala spolehlivě, záloha hrála nahoru dolů a útok nenechával domácí vydechnout. Třetí branka byla jak přes kopírák té druhé, jen se do akce nezapojil Brázdil. Galaš vybojoval míč u postranní čáry, předal Murdychovi, který ideálně posunul na druhou stranu na volného Očipku. Ten si tentokrát vybral bližší tyč a gólman byl opět bez šance 0:3.

Poločasová přestávka tím pádem probíhala v uvolněné atmosféře, i když Očipka zdůrazňoval, že nesmíme povolit, protože máme pořád v živé paměti zápas, ve kterém jsme tříbrankové vedení po poločase málem promarnili. Červík pochybností v nás zahlodal ve 47. minutě. Trmice poslaly vysoký centr přes celé pokutové území, bránící Bezouška nedoskočil a Petera ohlavou obloučkem přehodil Zvolského. Ten měl od asistenta Husáka za nulu na našem kontě panáka, ale jelikož se marně snaží zdolat démon alkoholu, milosrdně propustil míč do sítě 1:3. Náš tým však další komplikace nechtěl připustit. V 50. minutě zahrál Očipka trestný kop, po faulu na sebe, vysoko nad břevno. V 56. minutě vybídl Murdych obloučkem do náběhu Galaše, který si míč zázračně zpracoval a konečně rozvlnil síť 1:4. Za minutku se Zvolský malinko zapotil, když ho domácí trefili střelou schovanou za obráncem, ale jelikož má dostatečně rozložitou figuru, skončil míč v rohu. Po hodině hry vybojoval míč ve středu pole Galaš, posunul na Očipku, který běžel osamocen proti gólmanovi. Mazácky míč dloubl přes vybíhajícího brankáře a mohl tak slavit hattrick 1:5. Pět minut poté jsme slavili naposled. Tentokrát vypíchl míč na půlce Brázdil a postupoval podporován Očipkou na jediného couvajícího obránce. Brázdil nakonec nepřihrával, ale na dostřel branky přehodil míč z pravé na levou a dovršil stav na 1:6. Poslední šanci jsme si vypracovali 15 minut před koncem zápasu, když se zleva proháčkoval před gólmana Očipka, jehož střelu z úhlu pak brankář krotil na tyči. Z následného protiútoku domácí vystrašili Zvolského padajícím listem do šibenice, ale „Pumpido“ se nenehal zaskočit. Zbytek utkání jsme už v poklidu dohráli s míčem na kopačkách a třemi body v kapse. V závěru utkání vystřídal třígólového Očipku Mrváň a Bezoušku Syrovátka.

Trenér Horáček tak získal s týmem první tři body, ale hlavně byl potěšen kolektivním, soustředěným, bojovným a kvalitním výkonem celého mužstva, který výrazně podpořila naše útočná esa. Šípkové Růženky se snad probudili ze spánku…. Vzhledem k brzkému času výkopu nebyla účast na pozápasovém rozboru hojná, ale ti, kteří se zúčastnili, makali i za ostatní. Zde byli tradičně výraznými oporami asistent, vedoucí, Bedrs, Gali, Libi a Zvoly. Věříme, že příště se zdrží i další.

Hráč utkání Union: Očipka, Murdych, Brázdil, Němec