Mistrovské utkání Union – TJ Heřmanov

Mistrovské utkání Union – TJ Heřmanov

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas – 19. kolo                29.4.2017      13.30           

Union – TJ Heřmanov 7:3 (4:2)    

Branky Union: Očipka 3, Murdych 2, Bezouška, Galaš

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Huček (K), Humlíček, Bedrníček – Murdych, Brázdil, Očipka, Valenta – Bezouška, Galaš

Na střídání: Kmoch, Syrovátka, Sejkora

Chyběli: Štercl, Sobotka, Kalaš (zranění), Němec (v práci), Nedvěd, Mrváň, Zvolský (absence)

Trenér: Horáček

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Heřmanovským se na jaře příliš nedaří a naším přáním bylo, aby se nechytli zrovna u nás. Aby se tak nestalo, vymyslel trenér Horáček změny v sestavě. Bezouška se postavil do útoku ke Galašovi a Murdych s Očipkou hráli zálohu. Jediným problémem před zápasem byl zdravotní stav gólmana Jeřábka, ale jelikož dvojka Zvolský se dostavil až na pozápasový dýchánek, do branky prostě musel.

Začátek utkání byla naše klasika. V 6. minutě jsme ještě spinkali, když si hosté vyměnili pár přesných přihrávek, kterými se dostali až před našeho gólmana a Folprecht  měl přesnou mušku 0:1. V 10. minutě se do své první šance vřítil Murdych, ale byl těsně před vápnem sražen Čapkem. Tento zákrok mohl být potrestán i přísněji, než žlutou kartou. Z následného trestného kopu střílel Očipka nad branku. O čtyři minuty později už Murdych zlomil po přihrávce Očipky své jarní střelecké trápení a „béčkem“ srovnal na 1:1. V 16. minutě vysunul do uličky Bezouška Galaše, ale ten, bedlivě sledován otcem v hledišti, pálil nad břevno. Do další šance se dostal Galaš ve 20. minutě. Očipka posunul do strany na nabíhajícího Eichelmanna, který našel přesným centrem Galašovu hlavu, ale tentokrát míč prolétl vedle tyče. Za minutku už jsme se radovali z vedení. Tentokrát Brázdil posunul vpravo na Murdycha, který poslal nízký střílený centr před branku. Nešťastník zápasu Galaš míč minul, ale na zadní tyči Bezouška obětavě skluzem dostal míč do sítě 2:1. Byli jsme lepším týmem, hra se nám dařila, ale přesto jsme si neodpustili další okénko v naší obraně. První střelu Jeřábek ještě vyrazil, ale dorážka Majera už byla nad jeho síly 2:2. Potom přišly chvíle Očipky, který se na tento zápas a některé soupeře specielně těšil. Bylo dobře, že nakonec zkrotil emoce, věnoval se fotbalu a to jak dostal na podzim v Heřmanově nakopáno, vrátil soupeři hattrickem. První branku vstřelil po přihrávce Brázdila, když jsme získali míč po úspěšném napadání soupeřovi rozehrávky a s přehledem zakončil k tyči 3:2. Na rozdíl dvou branek zvýšil Očipka pět minut před poločasem, když dostal vynikající přihrávku od Bezoušky a prostřelil vybíhajícího gólmana 4:2. Čistý hattrick mohl dovršit ve 41. minutě, ale prudká střela se tentokrát nevešla mezi tyče. Minutu před koncem první půle mohl po centru Valenty zvýšit hlavou Galaš, ale míč opět prolétl nad břevnem a táta v hledišti nevěřícně kroutil hlavou a prohlašoval, že příště raději zůstane doma.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn, jelikož se dařilo celému mužstvu a nebylo tedy nutné do sestavy zasahovat. Hned z první akce vyprášil Valenta rukavice Pospíchala, ale míč skončil jen na rohu. Další neproměněnou šanci si připsal Galaš v 50. minutě po centru Bezoušky, ale tentokrát přestřelil pro změnu nohou. V 55. minutě se snad jediné chyby v zápase dopustil Eichelmann, když na naší půli ztratil míč a dostal tak soupeře do
rychlého protiútoku. Jeřábek tvrdil, že všechny balóny vidí dvakrát, ale tentokrát si poradil a střelu vyrazil na rohový kop. V 59. minutě Očipka už hattrick dovršil, když dostal od Brázdila druhou gólovou přihrávku a bezpečně prostřelil brankáře 5:2. V 62. minutě mohl vstřelit svůj druhý gól Murdych, který běžel sám od půlky, ale tentokrát mu střela vyšla na pravou a ta na jaře branky nedává. Z protiútoku se dostal do tutovky Heřmanov, ale Jeřábek byl opět na místě. Utkání jsme měli jasně pod kontrolou a zápas si užívali plnými doušky. V 67. minutě se prosadil i „smolíček“ Galaš. Valenta hrající druhý poločas ve velké fazoně se na velkém vápně neukvapil a nabídl míč do strany Eichelmannovi, který v zápase nešetřil krokem a po lajně toho spoustu naběhal. Kdo jiný by měl „bráchu“ odčarovat? Přesný centr na malé vápno a Galaš nohou gól 6:2. Galaš, povzbuzen tímto úspěchem, za další tři minuty zakombinoval s Murdychem a ten vstřelil náš poslední gól opět levou nohou 7:2. Za tohoto stavu si šel na lavičku odpočinout Humlíček, kterého celý zápas zdobila tradiční bojovnost, nedal soupeři nic zadarmo a asistentem Husákem byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem. Nahradil ho Sejkora a posléze vyměnil i Murdycha Kmoch a Bezoušku Syrovátka. Deset minut před koncem se na velkém vápně dostal do nadějné pozice Valenta, ale ke střele slabší levou se neodhodlal. Účet utkání uzavřel velezkušený Majer, když „šmudlou“ dostal míč za Jeřábkova záda 7:3.

Divákům se muselo utkání, ve kterém měli možnost shlédnout deset branek, líbit a naši hráči je tím nejlepším způsobem pozvali na příští domácí zápas s nevyzpytatelným Podlužím. Výborně zahrálo celé mužstvo a je tak těžké někoho vyzdvihnout. V obraně jsme měli několik okének, ale podporou záložní řady a útoku vše vynahradili. Záloha pracovala nahoru dolů a útok byl tradičně kvalitní, kdy hlavně Očipka hraje ve skvělé formě. Výběr hráčů utkání tak raději nechám na hlavním trenéru Horáčkovi.

Po takhle krásně zvládnutém utkání se samozřejmě hezky sedí a tak i náš výkon ve třetím poločase byl nadmíru kvalitní a byl oceněn i nezávislými návštěvníky naší restaurace, kteří tvrdili, že něco takového dlouho neviděli a příště přijdou zase. Hlavně aby se vyhrálo….

Hráči utkání Unionu: Očipka, Murdych, Eichelmann, Valenta, Humlíček

 

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ