Mistrovský zápas – 3. kolo TJ Chlumec – Union

Mistrovský zápas – 3. kolo TJ Chlumec – Union

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas I. B třída – 3. kolo

5.9.2015 13.30

TJ Chlumec – Union 1:2 (1:1)

Branky Union: 43. Brázdil, 90. Bedrníček (PK)

Sestava: Zvolský 8 – Vyskočil 7 , Němec 8,5, Humlíček 8,5, Bedrníček 7,5 – Eichelmann 7,5, Brázdil(K) 8, Kalaš 8, Sejkora 8 – Rohlíček 8, Očipka 8

Na střídání: Bezouška 8, Mrváň, Malec

Pozn.: Za jménem je známkování trenéra

Trenér: Malec

Asistenti trenéra: Bedrníček st., Kotlár

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Chyběli: Jeřábek (dovolená u Krejčíře :-)), Šohaj (zranění?), Fojt, Galaš (v trestu)

K zápasu třetího podzimního kola jsme zavítali na útulný stadionek Chlumce, kde se mohou pyšnit nádherným pažitem (Oči stejně mrmlal, že „to bolo tvrdé“…). Mrknout se na nás přijel i Eda s kámošem (budou muset jezdit na všechna venkovní utkání, zatím vozí štěstí…).

Vzhledem k úzkému kádru hráčů, kteří byli schopní a ochotní hrát, jsme nastoupili v klasickém rozestavení, s dvěma podsaditými věžičkami :-). Na lavici náhradníků se k Mrváňovi tentokrát posadil Bezouška, kterému se nepovedl minulý zápas a ani pozdním příchodem na sraz před utkáním, si do základu příliš nepomohl.

Domácí tým, který měl po dvou zápasech s favority soutěže na kontě nulu, se do nás od začátku utkání zakousl a my jsme jen s vypětím sil a trochou štěstí odolávali. Valil se na nás jeden útok za druhým a nám se nedařila kombinace po zemi a uchylovali jsme se k nakopávaným balónům, které se okamžitě vracely zpět. Domácí hráli tvrdě a díky rychlému dostupování našich borců nás dostávali pod značný tlak, který však nedokázaly přetavit v gól.

Naše mužstvo se v prvních 30-i minutách dostalo jen do jedné šance, kdy se ze strany před domácího brankáře probil Očipka, ale ten jeho střelu vyrazil. Naším nejpilnějším střelcem v první půli byl Vyskočil, ale střelami z delších vzdáleností mířil buď vedle, nebo si s nimi gólman bez obtíží poradil. O střelbu se pokoušel i Rohlíček, který si musel pro míče chodit až k obráncům, ale bez úspěchu.

Ve 24. minutě se na naší straně poprvé zažlutilo Brázdilem po faulu ve středu pole. Další žlutá, kterou inkasoval Vyskočil ve 28. minutě, zhruba 25 metrů před bránou, měla dohru. Domácí M. Škultéty nás potrestal přesnou střelou k tyči z trestného kopu, kterou Zvolský viděl pozdě 1-0. Domácí nás dále přehrávali, ale ve 43. minutě poslal Očipka přímák do ohně, kde ho lízla pomazaná hlava našeho kapitána Brázdila, a míč zapadl k pravé tyči 1-1. Do kabin se nám tak šlo lépe a mohli jsme se pokusit napodobit obrat z minulého kola, ale v opačném gardu.

Trenér Malec v poločase hráčům vytkl chyby, které nás dostávají pod tlak, a zdůraznil to, že jedinou cestou k úspěchu bude hra po zemi a zvýšená agresivita v osobních soubojích. Hráči si jeho slova vzali tentokrát k srdci, hra se ve druhé půli vyrovnala a naše obrana už nebyla tak přetížená.

Zanedlouho po zahájení druhého poločasu začal zápas režírovat Očipka. Netradiční nahrávač Rohlíček mu nabídl tutovku před poloprázdnou branku, ale na „Očiho“ to bylo příliš brzy… Nejprve nechal vyniknout gólmana a dorážku poslal vedle tyče.

V 51. minutě dostal naloženo Rohlíček a do hry se tak dostal Bezouška. Nešel na hřiště ublížený z toho, že nehrál od začátku, ale plný chuti poprat se o výsledek. Na hřišti byl cítit a i když některé situace měl vyřešit s větším klidem, měl by takto vypadat výkon střídajícího hráče. V 60. minutě inkasoval žlutou Eichelmann, který se vrátil po vypršení trestu, ale nejednalo se tentokrát o žádný „blikanec“, ale běžný faul, kterým došlo k přerušení akce soupeře. Stojí u něj za zmínku ještě zpracování výkopu Zvolského na postranní lajně „na tkaničku“ a následná ulice Bezouškovi. Nevídáme u něho tyto technické finesy příliš často…:-).

Útoky se střídali na obou stranách. U nás to párkrát hořelo při nedohodách „Humlajse“ s „Bedrsem“, ale „Němimu“ se to vždy podařilo nějak ukočírovat. „Sejky“ s „Romesem“ měli se soupeři na své straně také spoustu práce, ale rvali se, jak mohli a snažili se podporovat i útok.

Zhruba v 80. minutě se při centru do našeho pokutového území dostal do kontaktu Eichelmann se Zvolským a v nechtěném souboji těchto dvou rozdílných figur dopadl překvapivě hůř náš gólman, který si ze střetu odnesl ošklivě naražený bok a musel být ošetřován. Modlili jsme se, aby Zvolský už nemusel předvést žádný zákrok, protože po ošetření odborníkem z naší lavičky nebyl téměř schopný pohybu…:-).

V 85. minutě Očipka sestřelil na polovině hřiště soupeře, za což byl odměněn žlutou kartou a hanlivými výroky domácích fanoušků. „Očiho“ to zřejmě nastartovalo a v 90. minutě byl v pokutovém území, zády k bráně, při snaze vybojovat míč stažen soupeřem na zem. Rozhodčí Matas byl u situace blízko a neváhal ani takto v konci zápasu a proti domácím, odpískat pokutový kop, což mu vzhledem k jeho věku slouží ke cti.

Otázkou bylo, kdo na sebe z našeho týmu vezme odpovědnost za jeho proměnění. Nikomu se příliš nechtělo, tak to na sebe vzal Bedrníček a i když, jak po zápase přiznal, měl malinko slepeno, byl úspěšný 1-2. Už před provedením pokutového kopu se do hry na taktické střídání připravil Mrváň, ale nebylo mu souzeno se na hřiště podívat. Domácí gólman po inkasovaném gólu zezadu vrazil do rozhodčího a byl jím vyloučen. To nevydýchal další hráč domácích, dupl sudímu úmyslně na kotník a byl taktéž vykázán do sprch. Rozhodčí po těchto incidentech zápas okamžitě ukončil a nám spadl kámen ze srdce. Jsme rádi, že naši hráči tentokrát udrželi nervy na uzdě a s rozhodčím diskutoval téměř výhradně kapitán „Brázdič“. „Gali“, který byl na zápase s námi, se dušoval, že už se bude chovat způsobně, protože je lepší hrát, než prožívat ty nervy na lavičce.

Druhá půle byla z našeho pohledu již koukatelná a všem hráčům patří dík za enormní bojovnost a chuť se porvat o výsledek. Za tento kolektivní a disciplinovaný výkon jsme byli v závěru odměněni a je třeba v tomto trendu pokračovat. Nemáme kádr na to, abychom ostatní přehrávali pouze fotbalovostí, ale musíme se v každém zápase semknout a bojovat jako tým, bez vzájemných invektiv. Zjednodušeně, pro méně chápající… nemůžeme být bohužel Sparta, ale musíme být aspoň něco mezi Bohemkou a Slávií… :-).

Úspěch jsme si společně krátce vychutnali v Trojkách a někteří se pak jeli podívat do Boletic, kde září náš bývalý plejer „Houska“. Ani tentokrát nezklamal a gólem ala Poborský vstřelil jediný gól svého týmu. V utkání za hosty z Markvartic nastoupil v záloze i náš Bernat, který také nehrál špatně a v rozstřelu byl úspěšný z penalty.

Za týden nás čeká Benešov, tak kdo nebude v práci, ať je na tréninku a společně se pokusme urvat taky něco doma…..

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ