Historie kuželkářského oddílu Union Děčín.
Založení kuželkářského oddílu SK Bynov se datuje do roku 1949, kdy bylo sehráno první utkání (vítězné) mezi družstvy SK Bynov a Galakov Bynov. Tehdy se hrálo na betonové jednodráze za místní hospodou (později Krušovická restaurace). Po znárodnění objektu sokolovny byla na tamní zahradě v letech 1950-1951 postavena dvoudráhová kuželna s asfaltovým povrchem. V roce 1953 došlo k přejmenování na Spartak Děčín IX Bynov. Téhož roku se dostavil i první úspěch a hráč Pekař se stal v Roudnici nad Labem krajským přeborníkem. V 60. a 70. letech minulého století se družstvo mužů Spartaku Děčín IX Bynov (od roku 1965 po přejmenování na TJ Union Děčín) zúčastňovalo krajského přeboru šestičlenných družstev ve složení : Šimek, Büchl, Šefl, K. Vosáhlo, Pochman, Čelobentič, Procházka, Janata. Od poloviny 60. let se na ručním stavění kuželek začali podílet pozdější úspěšní členové TJ Union Děčín Ivo Janoušek (oddíl volejbalu), Jiří Vosáhlo, Václav Dlouhý, Josef Štercl, Jindř. Huček. Tříčlenné družstvo dorostenců Štercl, Vosáhlo J. a Dlouhý potom dosáhlo prvních úspěchů v přeboru kraje a později se stalo základem velmi úspěšné kuželkářské generace v 80. a 90. letech, kdy Union patřil k absolutní kuželkářské špičce v Severočeském kraji. Do kategorie mužů přešel v roce 1973 nejprve Huček o rok později Štercl a J. Vosáhlo.
V sezóně 1974 – 75 bylo založeno i druhé družstvo mužů. B družstvo hrálo ve složení : Procházka, Janata, Dlouhý, Pochman Zd.ml., Černý, Zajac, Škoda, Jenšovská a obsadilo v meziokresním přeboru 5 místo (18 zápasů, 11výher-7 porážek). V následující sezóně 1975 – 76 bylo ještě doplněno Pochmanem st., Šeflem ml., Štroblem a K.Vosáhlem ml. a v soutěži zvítězilo s bilancí 28 zápasů, 24 výher – 4 porážky. B družstvo si tak vybojovalo právo postupu do KP II. třídy, kde však Union měl A družstvo. B družstvo tak nadále zůstalo v meziokresním přeboru.
Sezóna 1976 – 77 byla velmi úspěšná a mladé A družstvo Unionu nastoupilo svou úspěšnou cestu. Tým ve složení : K.Vosáhlo st., J.Vosáhlo, J.Štercl, V.Dlouhý, Vl.Valenta a Jar.Štrobl vyhrálo KP II.tř. (26 zápasů, 18 výher-8 porážek) a postoupilo do KP I. třídy.
Nová sezóna 1977 – 78 se už hrála na nových automatických stavěčích kuželek. Členové oddílu vybudovali dílo v hodnotě 190 tis. Kčs s celkovými náklady 30 tis. Kčs a obdrželi titul Vzorný oddíl III.stupně. Za velké materiální podpory patronátního podniku Koh-i-noor Děčín bylo 14ti členy kuželkářského oddílu odpracováno celkem 1805 brigádnických hodin (Dlouhý 430 hod., Škoda 248 hod.,Pochman ml. 144 hod., Zajac 132 hod. atd.). Svářečské práce provedl Václav Kupec (tehdy ještě člen oddílu kopané), truhlářské práce Václav Dlouhý st. a elektro ing. Mir. Baudisch. Naše družstvo v nejvyšší krajské soutěži překvapilo a jako nováček obsadilo 3. místo (26 zápasů, 14 výher-1 remiza-11 porážek). Mezi jednotlivci skončil Štercl pátý. Soupeři tehdy byli zkušení krajští matadoři Hv. Trnovany, RH Louny, Loko Louny, Jirkov, Chomutov, Roudnice, Šluknov, Mikulášovice, Čes. Kamenice, Nový Bor, Jablonné, Dyn. Liberec, Spartak Karna Děčín.
V následujících sezónách 1978 – 79 a 1979 – 80 se A družstvo v KP I. tř. dobře zabydlelo a obsadilo 7. místo (26 zápasů,14-0-12) resp. 3. místo (22 zápasů, 15-0-7).
V létě 1980 se členové kuželkářského oddílu Dlouhý a Sigmund zúčastnili vystoupení na 5. celostátní spartakiádě v Praze. TJ Union Děčín nacvičil pod vedením Václ. Dlouhého skladbu mužů.
V sezóně 1980 – 81 se hrála nejvyšší krajská soutěž novým způsobem se čtyřmi základními skupinami po šesti družstvech. První dva z každé skupiny postoupili do jarní finálové skupiny, kde se hrálo rovněž dvoukolově o přeborníka kraje. Naše družstvo mělo v základní skupině Šluknov, Jablonec n.Nisou, Nový Bor B, Čes. Kamenici a Spart. Děčín a skupinu vyhrálo s bilancí 10 zápasů, 8 výher – 2 porážky. Dařilo se i v jarní finálové části a naše družstvo vyhrálo a stalo se poprvé v historii přeborníkem Severočeského kraje. Ve finálové skupině bojovala družstva Unionu, dále Spartak Děčín, Trnovany, Jirkov, Žatec, Roudnice, Loko Děčín a Nový Bor A. Union zvítězil s bilancí 14 zápasů, 9 výher – 1 remiza – 4 porážky. Tento skvělý úspěch znamenal účast na kvalifikaci 8 krajských přeborníků o postup do druhé nejvyšší soutěže v ČSSR – do České národní ligy. Hrálo se na osmidráhové kuželně v Olomouci . Kromě Unionu byly účastníky týmy Ústí n.Orl., Kdyně, Benešov, Čes. Krumlov, Praga Praha, Karviná, Prostějov. Toho roku se hrálo jen o 2 postupová místa, protože z celostátní ligy sestupovala slovenská družstva. Po prvním dnu bylo ve dvěstěhodové disciplíně pořadí Prostějov, Čes. Krumlov, Union Děčín. Výborně zahráli Štercl a Dlouhý (oba 834 kuž.). Druhý den takový výkon zopakoval jen Štercl (836 kuž.) a Union skončil celkově na 3. místě výkonem 9651 kuž. o pouhých 20 kuželek za druhým Čes. Krumlovem. Zvítězilo družstvo Prostějova. Škoda, v minulém a předminulém roce postupovala do ligy 3 družstva.
V těchto letech měl Union zastoupení i v řídících orgánech. Karel Vosáhlo byl místopředseda OV svazu kuželek a Václav Dlouhý předsedou STK. Na přelomu 70. a 80. let zastával Dlouhý i funkci předsedy STK KV svazu kuželek a řídil krajské soutěže.
V následující sezóně 1981 – 82 došlo v A družstvu ke změně, když Dlouhého, který přestoupil do celokrajsky zformovaného silného družstva Loko Děčín ( tam vyhrál kraj. přebor, kvalifikaci o postup do ligy a postoupil do Čes. nár.ligy) nahradil z B družstva Václav Kupec. B družstvo Unionu nadále hrálo meziokresní přebor a tam se pravidelně umisťovalo v polovině tabulky. Za B družstvo nastupovali Pochman ml. a st., Huček, Štětka, Šefl, Bedrníček, Sokyra, K. Vosáhlo ml. A družstvo ve složení Valenta, Štrobl, Vosáhlo K., Vosáhlo J., Kupec a Štercl vyhrálo základní šestičlennou skupinu ( Union Děčín, Dyn. Liberec, Biž. Jablonec, Spart. Děčín, Jiskra Skalice, Spoza Šluknov) s bilancí 10 zápasů, 8 – 0 -2. V jarní finálové osmičlenné skupině (Union Děčín, Loko Děčín, Trnovany, Mikulášovice, Roudnice, Šluknov, Čes.Kamenice a Chomutov) vybojoval Union 3. místo za vítěznou Loko Děčín a Mikulášovicemi s bilancí 14 zápasů, 8 – 0 – 6.
Také v následující sezóně 1982 – 83 Union skončil v KP I. třídy na 3. místě když z 22 zápasů jich 13 vyhrál a v 9 byl poražen.
Od sezóny 1983 – 84 bylo povinností pro týmy hrající krajské soutěže mít mládežnické družstvo. V Unionu to byl velký problém, ale po dohodě předsedů kuželkářských oddílů Unionu a Spartaku Děčín pánů K. Vosáhla a Mir.Kračmara „zapůjčil“ Spartak jedno ze svých družstev mládeže Unionu. Za Union tedy nastupovali žáci Svoboda, Linhart, Zimmer, Krupička, Korecký a Kuba. Své první kuželkářské krůčky zkoušejí Al. Dlouhá a později úspěšný tým dorostenek Gabr. Antalová, Šárka Dítětová a Jar. Stejskalová.
V této sezóně 1983 – 84 se do Unionu vrací Václ. Dlouhý a je tu zase ta úspěšná sestava Valenta, Štrobl, Vosáhlo K., Vosáhlo J., Dlouhý a Štercl. Tato parta je ve stálé dobré pohodě, na domácí dráze je k neporažení, získává body i venku a končí znovu na 3. místě v kraji (13 – 0 – 8).
V sezóně 1984 – 85 získal Union po 16 vítězstvích a 6 porážkách stejně bodů jako první Loko Děčín a druhé Mikulášovice a po neuznaném protestu proti rozhodnutí STK skončil opět na 3. místě.
V těchto letech byla kuželna svépomocně zvelebena přístavbou šaten, WC a vlastní kotelny. Do té doby bylo vytápění kuželny velmi problematické až partizánské z parního středotlakého kotle v sokolovně.
V létě 1985 pod vedením Václ. Dlouhého opět cvičila devítka mužů TJ Union na 6.celostátní spartakiádě v Praze. Z kuželkářského oddílu se zúčastnili Dlouhý, Štercl, Sigmund a Kubita.
V sezóně 1985- 86 do Unionu přestoupili z Kovo Děčín Vrat. Kubita a Jos. Rohlena. Nahradili K. Vosáhla, který přešel do B družstva a Štrobla, který ukončil činnost. Tímto posílením se A družstvo Unionu stalo doma absolutně neporazitelné a po pěti vyhraných zápasech venku se stalo s bilancí 20 zápasů, 15 – 0 – 5 vítězem východní části KP I. třídy. Soupeři Unionu byla družstva : Loko Děčín A a B, Spartak Děčín, Čes. Kamenice, Jablonec, Dyn.Liberec, Loko Liberec, Čes. Lípa, Nový Bor A a B. O přeborníka kraje se hrálo v Mostě proti vítězi západní části kraje družstvu Podbořan. V tomto dvojzápase Union s převahou zvítězil, stal se přeborníkem kraje a postoupil do kvalifikace o postup do Čes. národní ligy. Hrálo se na 2 x 200 hodů na padavých čtyřdrahách v Plzni a Rokycanech. Tam Union nedopadl dobře a mezi osmi vítězi krajů skončil 7. V obou náhozech zahrál výborně jen Valenta (842 v Plzni a 855 v Rokycanech), v Rokycanech ještě Kubita 854 a Dlouhý 845 kuželek. Ostatní výkony byly jen slabě nadprůměrné a to tam nestačilo. Výsledky celkem: 1. Karlín 10 254 b.,2. Kraslice 10 090, 3. Ratíškovice 9 994, 4. Třebechovice 9 960, 5. Čes. Krumlov 9 933, 6. Šumperk 9 870, 7. Union Děčín 9 773, 8. Ml. Boleslav 9 744 kuželek.
V tomto ročníku 1985 – 86 jsme kromě dvou družstev mužů měli v celokrajské soutěži i 2 družstva dorostu. Děvčata Antalová, Dítětová a Stejskalová a chlapci Bělota, Mar. Dítě, Milan Pecha a Buchta. S dorostem trénoval a na zápasy jezdil Václ. Dlouhý.
V sezóně 1986 – 87 pokračovalo A družstvo ve složení Valenta,Kubita, Rohlena, Vosáhlo J., Dlouhý a Štercl ve výborných výkonech a s obrovským náskokem 12 bodů opět vyhrálo svou východní skupinu KP I. třídy. Bilance 22 zápasů, 19 – 0 -3. V kvalifikaci o přeborníka kraje a postupujícího do kvalifikace o postup do Čes. nár. ligy hraném v Jablonném v Podj. proti vítězům záp. části KP I.tř. Trnovanům Union podlehl.
B družstvo skončilo v meziokresním přeboru tradičně ve středu tabulky s bilancí 22 zápasů, 11 – 1 – 10. Soutěž jednotlivců skončil Václ. Kupec na 1. místě.
V sezóně 1987 – 88 odešel do Trnovan Vrat. Kubita a v A družstvu ho nahradil Štětka z béčka. Union svou část kraje znovu vyhrál s bilancí 22 zápasů, 16 – 0 – 6. Stejně bodů měl na 2. místě tým Biž. Jablonec, takže rozhodovalo skóre a to měl Union o 0,8 (!!!) kuželky lepší. Západní skupinu kraje vyhrály Teplice. Dvojzápas o přeborníka kraje a postupujícím do kvalifikace o postup do Čes. národní ligy hraném na Loko Ústí nad Labem Union prohrál.
V soutěžích dorostu Union reprezentovali chlapci Záliš, Buchta a Saska a děvčata Zálišová, Holmanová, Dlouhá a Chotěnovská.
V průběhu 80. let si Union vytvořil velké jméno a byl zván na mnoho turnajů, které probíhaly v mimosezónách. Zúčastňoval se pravidelně turnajů v Liberci, Novém Boru, Lounech, Loko Děčín, US Praha, dobře se ve velmi silných konkurencích umístil v Jirkově (6. místo), Konstr. Praha (5. místo a nejlepší plné), Bílině (3. místo) a Brandýse n. Lab.(1. místo).
V sezóně 1988 – 89 kuželkáři Unionu prožili krásné okamžiky, když Josef Štercl vyhrál okresní přebor jednotlivců a obrovské neštěstí, když na kuželně při utkání Union B – Spartak Děčín B v meziokresním přeboru podlehl infarktu Karel Vosáhlo. Další výsledky pak byly nepodstatné, Union skončil v KP I.tř. na 9. místě.
V sezóně 1989 – 90 byla v kraji provedena reorganizace s jedním celokrajským přeborem a dvěma skupinami krajské soutěže. Union byl přeřazen do východní části soutěže. Tu vyhrál s převahou 12 bodů když z 22 zápasů 21 vyhrál a 1 prohrál a postoupil zpět do KP I.tř.
Od roku 1990 pořádal Union v letní přestávce memoriál Karla Vosáhla v soutěži dvojic na 2 x 200 HS. 1. ročník za účasti 68 dvojic vyhráli Zd. Kandl a Rom. Voráček z Trnovan výkonem 833 kuželek. Nejlepší domácí Valenta a Sigmund skončili výkonem 779 kuž. na 14. místě.
V sezóně 1990 – 91 nastupuje Union v sestavě Dlouhý, Huček, Vosáhlo J., Rohlena, Valenta a Štercl a končí na 10. místě – 22 zápasů, 8 – 0 – 14. Za B družstvo startují Kupec, Štětka, Sigmund, Bedrníček, Pavlis, Doležal a Bouda.
Ve 2. ročníku Memoriálu Karla Vosáhla vítězí domácí dvojice Dlouhý a Vosáhlo J. výkonem 823 kuželek. Zúčastnilo se 48 dvojic.
V sezóně 1991 – 92 končí Union na 4. místě – 26 zápasů, 15 – 0 – 11. V okresním přeboru jednotlivců vybojoval Dlouhý 2. místo a v přeboru kraje pak 9. místo.
Ve 3. ročníku Memoriálu Karla Vosáhla zvítězili Vl. Štorek s Petrem Mokrejšem z Loko Děčín výkonem 844 kuželek. Domácí Štercl a Rohlena skončili na 7. místě po výkonu 791 kuželek. Celkem se zúčastnilo 35 dvojic.
V sezóně 1992 – 93 přichází z Kovo Děčín Miroslav Březnický a Union končí na 3. místě za Bílinou a Novým Borem.
Ve 4. ročníku Memoriálu Karla Vosáhla podruhé vítězí domácí dvojice Dlouhý a Vosáhlo J. Tentokrát po rekordním výkonu memoriálu 852 kuželek. Celkem se zúčastnilo 45 dvojic.
V sezóně 1993 – 94 za Union A nastupují Dlouhý, Březnický, Huček, Rohlena, Valenta, Vosáhlo a Štercl a Union končí na 4. místě. Tyto poslední dva ročníky se v kraji zkoušelo nové velmi podivné bodování, které se vůbec neosvědčilo a nadále došlo k původnímu bodování.
- ročník Memoriálu Karla Vosáhla za účasti 24 dvojic vyhrála opět domácí dvojice Dlouhý a Vosáhlo J. výkonem 839 kuželek. Po trojím vítězství zůstal pohár v trvalém držení Unionu a memoriál byl ukončen.
Od sezóny 1994 – 95 se zase navrátilo k normálnímu hodnocení – 2body za výhru, 1 bod za remizu a 0 bodů za prohru. Union skončil na 5. místě když z 26 zápasů 15 krát zvítězil a 11 krát prohrál. V hodnocení jednotlivců na 2. místě skončil Jiří Vosáhlo.
V sezóně 1995 – 96 odešel do Loko Děčín J. Vosáhlo. Do A družstva přešli z béčka Kupec, Štětka a Kumstát. Union skončil na 10. místě s bilancí 26 zápasů, 12-1-13.
V sezóně 1996 – 97 nastupuje za A družstvo Antonín Hrabě. Union skončil na 11. místě, 26 zápasů, 10-1-15. A tradičně, když Union v soutěži nedopadl slavně, nastala reorganizace. Union byl zařazen do východní části KP II.třídy.
V sezóně 1997 – 98 je Union ve skupině s týmy : Šlukov, Mikulášovice, Loko Liberec, Jablonec, Blíževedly, Čes. Lípa, Nový Bor, Skalice, SK Děčín B a C, Kovo Děčín. Union končí na 4. místě – 22 zápasů, 11-0-11 a Dlouhý v hodnocení jednotlivců na 7. místě.
V sezóně 1998 – 99 skončil Union s bilancí 22 zápasů, 11-1-10 na 5. místě.
V sezóně 1999 – 2000 odchází Dlouhý a Huček do GSK Děčín. Union končí v KP II. třídy na 5. místě. Z 22 zápasů 11 krát vyhrál, 1 krát remizoval a 10 krát prohrál. Za A družstvo nastupují Štercl, Valenta, Rohlena, Kupec, Šefl, Sigmund, Kumstát a z B družstva zaskakují Mach, Bejček, Holub.
V sezóně 2000 – 2001 odchází do Loko Ústí nad Labem Josef Rohlena. Union končí na 7. místě (12-2-12) a Štercl na 12. místě v jednotlivcích.
V sezóně 2001 – 02 se Unionu přestává dařit a propadá se na 14. místo v KP II. třídy s bilancí 2-0-24. Hrabě končí v hodnocení jednotlivců na 14. místě. Provádí se rekonstrukce drah, izolace a položení saduritového povrchu drah, který je podmínkou pro účast v krajských soutěžích.
V sezóně 2002 – 03 skončil Union na 13. místě s bilancí 26 zápasů, 6-3-17. V hodnocení jednotlivců končí Bejček na 13. místě.
V létě 2003 nastává největší úspěch jednotlivce, když odchovanec Unionu Václav Dlouhý (momentálně v barvách SK Děčín) uspěl na okresním mistrovství hraném ve Šluknově a na krajském mistrovství hraném v Duchcově se dostal mezi 2 postupující na Mistrovství ČR. Hrálo se na překrásné čtyřdráze v Dačicích. Tam se mezi 36 převážně ligovými hráči umístil ve středu celkového pořadí. Bohužel se zcela nepopasoval s ligovými drahami a nářadím (mazání drah, koulí a kuželek).
V sezóně 2003 – 04 končí Union v KP II. třídy na 9. místě (8-1-13) a Hrabě na 8. místě mezi jednotlivci. Do B družstva přicházejí noví členové Mikoláš, Jupa, Kmoch a Kamarýt.
V sezóně 2004 – 05 končí Union na předposledním 11. místě v KP II. třídy (7-2-13) a potupně sestupuje do okresního přeboru. Je to od roku 1949 poprvé po 56 letech, kdy nebude mít Union žádné družstvo na krajské úrovni.
V sezóně 2005 – 06 se do mateřského oddílu vrací Dlouhý, do SK Děčín odchází Mach. Union v sestavě Dlouhý, Sigmund, Štětka, Hrabě, Valenta, Štercl, Šefl a Kumstát vyhrává okresní přebor, když z 22 zápasů vyhrál 21 krát a 1 krát prohrál.V hodnocení jednotlivců skončil Dlouhý na 4. místě. Po vytvoření divize a dvou KP v rámci kraje Union postoupil do východní skupiny KP.
2006 – 07 Union A končí na 6. místě 10-3-9. V jednotlivcích 10. Dlouhý.
2007 – 08 Union A končí na 3.místě 16-1-5, 2 body za vítězem. V jednotlivcích Hrabě na 13.místě. Do A družstva přichází z béčka Bírovka.
2008 – 09 Union A končí na 4. místě 12-1-9. V jednotlivcích 7. Dlouhý. Do A družstva přechází z béčka Milan Pecha.
2009 – 10 Union A končí na 9. místě 9-1-12. V jednotlivcích 12. Šefl.
2010 – 11 Union A končí na 7. místě 9-1-12. V jednotlivcích 22. Šefl. Ze zdravotních důvodů ukončují činnost Štercl a Valenta.
2011 – 12 Union A končí na 4. místě 13-1-8. V jednotlivcích 10. Šefl.
2012 – 13 Union A končí na 8. místě 10-0-12. V jednotlivcích 9. Hrabě průměrem 417 kuželek. Z důvodu přestěhování končí s činností Šefl. Union B v sestavě Dítě Mart., Dítě Filip, Mrázek, Pavelka, Rokůsek, Pecha Mil.ml., Pecha Jan, Čech, Břenek vyhrává okresní přebor s bilancí 17-0-5. V soutěži jednotlivců skončil Filip Dítě na 16. místě průměrem 391 kuželek. Z důvodu nedostatku hráčů se Union B vzdává postupu do KP a zůstává nadále v OP. Od této sezóny jsou všechny podrobné výsledky uloženy na stránkách http://vvkksul.netstranky.cz
2013 – 14 Union A končí v sestavě Dlouhý, Pecha, Štětka, Hrabě, Kumstát, Bírovka na 5. místě s bilancí 13-1-8. V jednotlivcích 6. Hrabě průměrem 420 kuželek. B družstvo skončilo na 3. místě s bilancí 14-1-7. Na 14. místě v jednotlivcích skončil Pavelka průměrem 399 kuželek. V Okresním mistrovství jednotlivců hraném na čtyřdráze v České Lípě uspěl Petr Kumstát a po úspěchu na Krajském mistrovství hraném v Ústí n. Lab. postoupil do semifinále Mistrovství ČR do K. Varů. Tam skončil mezi 36 účastníky v polovině startovního pole.
2014 – 15 Union A končí na 4. místě 11-0-9 . V jednotlivcích 13. Kumstát průměrem 413 kuželek. Union B končí v OP na 2. místě s bilancí 14-1-7. V jednotlivcích 6. Mrázek průměrem 410 kuželek.
2015 – 16 Z družstva A přechází do B družstva poslední z úspěšné party 80. let Václav Dlouhý. A družstvo hraje v sestavě Kumstát, Pecha Mil., Štětka, Hrabě, Mrázek, Bírovka a končí na 4. místě s bilancí 18 zápasů, 9-0-9. V jednotlivcích 17. Bírovka průměrem 407 kuželek. B družstvo hraje v sestavě Dlouhý, Sigmund, Pavelka, Rokůsek, Dítě Mart., Dítě Filip, Pecha Jan, Čech a končí na 2. místě s bilancí 20 zápasů, 15-0-5. V jednotlivcích 3. Dlouhý průměrem 414 kuželek.
Soutěžní ročník 2017 – 2018
Tento poslední soutěžní ročník byl, dá se říci, pro oddíl kuželek přelomovým. Po řadě let, kdy jsme hráli krajský přebor (KP) Ústeckého kraje, odešli v době letních prázdnin do sousedního Kovo Děčín hned 3 klíčoví hráči. Byli to Bírovka, Hrabě a Mrázek. Protože se KP hraje v 6 hráčích a naše soupiska nebyla nikdy přeplněná hráči, kteří mohou pravidelně hrát (řada směnuje), tak jsem museli, ač neradi, dobrovolně sestoupit do OP Ústeckého kraje, protože OP se hraje jen ve 4 hráčích a za soupeře jsme měli Kovostroj Děčín, Sokol Roudnice n. L., SKK Bílinu, TJ Teplice Letná, Sokol Ústí n. L., KO Česká Kamenice, SKK Bohušovice a ASK Lovosice.
I tato soutěž byla pro nás velmi nároční, ani ne tak kvalitou soupeřů, ale spíš z hlediska zdravotního stavu zbývajících hráčů. Dlouholeté sportování se se na nich začíná projevovat a dost často jsme měli problém najít pro mistrovský zápas 4 zdravé hráče, navíc Dítě Martin a Filip směnovali, a proto řadu zápasů nám nemohli pomoci. Ale ročník jsme celkem dobře zvládli a nakonec obsadili z 12 účastníků hezké 4. místo. Nebýt zbytečných podzimních proher v Roudnici a Ústí, mohli jsme pomýšlet na daleko lepší umístění. Po podzimu jsme byli 5., ale jaro jsme zvládli výborně a obsadili za Kovostrojem Děčín 2. příčku jen horším skore.
V pořadí jednotlivců obsadil V. Dlouhý průměrným výkonem 412 kuželek 8. místo, P. Kumstát byl výkonem 408,4 celkem 12. a Z. Štětka 23. výkonem 387,1.
Naše kuželny je velmi těžká, což se odráží v průměrech potažených kuželek na zápas. V KP se u nás dosahovalo každý rok nejhorších výsledků, řada hráčů, kteří chtěli být vysoko v pořadí jednotlivců k nám nejezdila, aby si nekazili průměr, což nám zase na druhou stranu umožňovalo pravidelně doma porážet družstva z popředí tabulky. I v tomto posledním ročníku se situace opakovala. Nejpadavější kuželnou byla Česká Kamenice, kde se dosáhlo v průměru na družstvo při mistrovském zápase 1545 kuželek. Na opačném pólu jsme my s výkonem 1414.