Mistrovské utkání – 1. kolo FC Přestanov – Union

22.8.2015 13.30 FC Přestanov – Union 3:6 (1:3)

Branky Union: Očipka (pen), Sejkora, Rohlíček, Malec, Bezouška, Zvolský

Sestava: Jeřábek (8) – Vyskočil (7,5), Němec (8), Humlíček (8), Bedrníček (7,5) – Bezouška (8), Očipka (8), Kalaš (8), Sejkora (8) –

Pozn.: V závorce je známkování…. 1- nejhorší, 10 -nejlepší

Známkování je převzato od trenéra a může se lišit odpřípadného známkování autora reportu….

Asistent trenéra: Bedrníček st.

Chyběli: Galaš (dovolená), Brázdil (dovolená), Fojt (rodinné důvody), Šohaj (v práci), Eichelmann (v trestu)

K prvnímu mistrovskému utkání do Přestanova jsme přijeli s vědomím, že nejsme zdaleka kompletní, ale s odhodláním neodjíždět
s prázdnou. Hráčům bylo před zápasem zdůrazněno, že na zdejším malém anerovném hřišti povede cesta k úspěchu jen přes maximální bojovnost,
kolektivní výkon a disciplinovanost.

Do utkání jsme vlétli správně nažhavení, bez nováčkovského respektu a prvních deset minut jsme soupeři téměř nepůjčili balón. V 9.minutě se po kombinaci Rohlíčka s Malcem dostal před brankáře Bezouška. Byl jím sražen a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop. Odpovědnost za jeho
proměnění na sebe vzal Očipka. Tvrdou ranou, jejíž směr brankář domácích vystihl a na míč si sáhl, penaltu proměnil 0-1. Po zápase jsme si
v restauračním zařízení několikrát vyslechli, že gólman má „isto zlomené prsty“.

V 15. minutě se do vyložené šance dostal Malec, který se při nedostatku hráčů nominoval do útoku, chtěl gólmana lobovat, ale míčtrefil zle a tato šance zůstala nevyužita. Z vedení jsme se radovali jen do 18. minuty, kdy domácí využili zmatku v naší obraně a pohodlně skórovali do prázdné branky 1-1. V té době už byla hra vyrovnaná a útoky se střídali na obou stranách. Dvakrát nás od pohromy zachránili zákroky Jeřábka, který tak bohatě odčinil zaváhání při vyrovnávající brance. Do vedení jsme se znovu dostali v 34. minutě, kdy Vyskočil poslal střílený centr před branku, Sejkora vyplul mezi obránci a ve skluzu se nemýlil 1-2. Do poločasu jsme udeřili ještě jednou. Ve 42. minutě se míč přes Kalaše a Vyskočila dostal k Rohlíčkovi,
který šel z úhlu sám na gólmana a střelou na bližší tyč ho překonal 1-3. O poločasové přestávce jsme si řekli, že se z toho vedení nesmíme pos…

a budeme se dál snažit hrát aktivně, i když „do kopce“ to nebude nic jednoduchého.

Domácí provedli do druhého poločasu dvě střídání a jejich hra se tím rapidně zvedla a neustále se tlačili do útoku. V 59. minutě zůstal Kalaš ležet na trávníku a my jsme se domnívali, že domácí pošlou míč do autu a umožní nám tak ošetření. Sice se o to pokusili, ale tak neobratně, že míč u čáry přebral jeden z hostí a vběhl s ním do našeho vápna, kde přepadl přes nohu Sejkory a i my jsme čelili pokutovému kopu. Náš brankářský mág před exekucí provedl nějaká zaříkávadla, štěstí stálo při nás a penalta letěla snad metr nad břevno. Chvíli nato, v 63. minutě propadl mezi obránci míč k Malcovi. Balón se mu motal mezi nohama, ale šmudla nakonec skončila tam, kde měla 1-4. Po pěkném signálu z rohového kopu nastřelil Kalaš tyč.

Zápas jsme si ale ještě zkomplikovali…. V 63. minutě se obrana nedohodla a domácí hráč se sám před Jeřábkem trefil k tyči 2-4. Za další dvě minuty nám bylo ouvej. Se zájmem jsme sledovali, jak domácí v našem vápně hrají bago, které zakončili střelou do sítě 3-4.
V 69. minutě vystřídal Mrváň Rohlíčka, který hrál ve druhé půli se sebezapřením po zranění. Z agónie, ve které jsme se v té době nacházeli, nás

v 81. minutě vysvobodil Bezouška, který dostal od Očipky pěknou ulici do vápna, natlačil se před obránce a ranou k vzdálenější tyči překonal domácího brankáře 3-5. Ze svého úspěchu měl takovou radost, že jsme ho museli chytat až za klandrem, který přeskočil elegantním „strédlem“.
V 84. minutě za veterána Malce nastoupil Zvolský a dal výsledku konečnou podobu. V 87. minutě vyslal Očipka do vápna střídajícího Mrváně, který, ač
mohl střílet, zvedl, k překvapení všech, hlavu a přihrál právě Zvolskému před prázdnou branku 3-6.

Hned v prvním zápase sezony tak vezeme z venkovního hřiště tři body, které je však třeba potvrdit za týden na domácím pažitu. K bodům jsme se propracovali kvalitním, bojovným, ale hlavně kolektivním a až na menší zkrat Kalaše po plivnutí soupeře i disciplinovaným výkonem. Gólman zachytal spolehlivě, obrana byla důrazná, záloha měla dvoje plíce a útok byl produktivní. Přesto musím vyzdvihnout Humlíčka, který měl celý zápas výborný výběr místa, byl důrazný a vybojoval spoustu míčů a překazil soupeři plno útočných akcí.

Velkým překvapením pro nás byl i kvalitní výkon rozhodcovské trojice, což je proti okresnímu přeboru vítaná změna.

Po zápase jsme se v solidním počtu přesunuli do Trojek, kde jsme vzhledem k brzkému začátku nepředvedli nic extra a silnější kusy tak
byli nuceny se přesunout do dalších a dalších zábavních podniků. Co vím, tak především Oči, Romes a manager nezklamali…..

Aby nedocházelo ve městě ke konfliktním situacím, je bezpodmínečně nutné, aby Oči po 22. hodině hovořil výhradně česky a zdržel se návštěv