Mistrovské utkání – 19. kolo – MSK Trmice – TJ Union

Mistrovské utkání – 19. kolo – MSK Trmice – TJ Union

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas I. B třída – 19. kolo 30.4.2016 10.30

MSK Trmice – Union 3:1 (2:1)

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Galaš, Brázdil (K), Bedrníček – Sejkora, Bezouška, Kalaš, Mrváň – Očipka, Sobotka

Na střídání: Zvolský, Syrovátka, Humlíček, Nedvěd

Trenér: Bedrníček st.

Asistent trenéra: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Chyběli: Němec J. (zranění), Němec M. (v práci), Vyskočil (omluven), Valenta (zranění), Fojt (zranění)

Na ranní utkání do Trmic nikdo z týmu nezaspal a tak jsme se v Ústí sešli v dostatečném počtu. To ale neznamená, že by trenéři neměli problémy s poskládáním sestavy. Honza Němec jel jen jako divák a Marcel Němec nebyl vůbec, takže klasické pilíře obrany tentokrát chyběly oba celý zápas. Deset minut před začátkem utkání jsme byli nuceni provést ještě jeden zásah do sestavy. Humlíčkovi jeho svalové zranění nedovolilo nastoupit zkraje utkání, tak šel do základu na pozici posledního Galaš a přes jeho ne úplně doléčené zranění se s pro něho nezvyklou rolí se vypořádal dobře. Jen při rozehrávce mu občas chyběla herní praxe, jistota a síla, ale do té doby, než jsme začali útočit v osmi lidech, mu šla organizace obrany výtečně.

Prvních deset minut utkání se neslo v duchu vzájemného oťukávání a mírné převahy domácích hráčů. V 11. minutě byl faulován Očipka, rozhodčí nechal výhodu pro Brázdila, ale jeho střelu gólman zkrotil. Ve 12. minutě jsme byli poprvé varováni, když domácí poslali dlouhý pas na rychlého Gréé, ale ten se pouze zastřeloval a mířil těsně vedle tyče. Vzápětí jsme měli kopat pokutový kop, když byl po samostatné akci v pokutovém území stažen Sobotka, ale píšťalka sudího zůstala němá. V 16. minutě domácí opět poslali dlouhý míč na Gréé, jehož náběh Eichelmann nezachytil a tentokrát se už nemýlil a
uklidil míč k tyči 1:0. Po rozehrávce spolu kombinovali Sobotka s Očipkou, jehož pokus za sebe brankář nepustil. Za minutku mohl při troše snahy pro nás sudí opět písknout penaltu, když se do pokutového území proháčkoval opět Sobotka, ale nebyla tak jednoznačná, jako ta první. Ve 32. minutě vyrobil hrubku Mrváň, který bude muset potrénovat i provádění autových vhazování, a dvakrát se tak musel blýsknout Jeřábek. Při dorážce už byl signalizován ofsajd, ale i tak byly zákroky, kterými nás držel na dostřel, famózní. Ve 37. minutě napálil Galaš v souboji u brankové čáry míč do napadajícího soupeře. Balón skončil v autu a my jsme se oprávněně domnívali, že budeme rozehrávat o branky. Pomezní však situaci nepochopitelně otočil a nechal domácí zahrávat rohový kop. Okamžitě byl u něho hrozen našich známých firem, což se ještě obešlo bez karetního trestu. Následný rohový kop jsme neubránili a odražený míč soupeř poslal tvrdou ranou z vápna k tyči 2:0. Tato nespravedlnost dva naše hráče rozpumpovala tak, že šli k pomeznímu rozhodčímu debatu dokončit a dvě žluté byly na světě. Jednu další za kecání jsme vyfasovali už v předchozím průběhu. Vzhledem k psychickému stavu některých našich hráčů a stylu řízení zápasu rozhodčím, měl realizační tým vážné obavy, zda budeme schopni dohrát v plném počtu. Prakticky po rozehrání ze středového kruhu jsme dostali míč před gólmana domácích, s kterým šel důrazně do souboje především Brázdil. Brankář míč neudržel a Očipka tak
mohl vstřelit svůj první jarní gól ze hry 2:1.

O přestávce jsme si zdůraznili, že je bezpodmínečně nutné udržet nervy na uzdě a pokusit se minimálně o vyrovnání. První bod se nám podařilo splnit, i když především náš jeden náš středopolař, který se o přestávce chlubil tím, že kartu ještě nemá, předváděl věci, nad kterými zůstává rozum stát. Vyrovnat se nám nepodařilo, i když Brázdilova dalekonosná střela ve 46. minutě po něm volala a jen těsně minula branku. Jinak se nám hra ve druhém poločase nedařila a domácí neustále hrozili nebezpečnými akcemi, které však Jeřábek likvidoval až do 70. minuty. To se Eichelmann nechal školácky obejít u brankové čáry a domácí útočník pak mohl předložit spoluhráči do prázdné branky 3:1. Jednou zastavilo slibnou akci domácích děcko, které se promenádovalo v našem pokutovém území…zřejmě náš anděl strážný. V té době už všichni naši hráči hráli pouze dopředu a v obraně jsme hráli maximálně ve dvou na velké riziko. Před třetí brankou v naší síti odkulhal ze hřiště Sobotka, jehož nahradil Zvolský. Budeme se modlit, aby se dal do příštího zápasu dohromady, protože i když do zápasů nenastupuje stoprocentní, je na hřišti cítit. Na deset minut se na hřiště podíval i Nedvěd, výrazně se v tomto zápase podobající „Lokvencovi“ 🙂 a na poslední dvě minutky i Humlíček. Bylo připravené střídání i pro Syrovátka, ale rozhodčí se už viděl ve sprše….

Na večerní pálení čarodějnic jsme si tak velkou náladu neudělali, ale i tak se prý sedánky vydařily. Jeden z nich vyvrcholil tím, že ač unaven ze zápasu, vzal na sebe náš dosavadní nejlepší střelec této sezony na sebe nesnadný úkol a k večeru se ujal na Starém Městě řízení dopravy na hlavní komunikaci, aby usnadnil bezproblémový odchod rodin s dětmi ze zahrádkářských kolonií…..

Dvakrát za sebou jsme rupli, což se nám stalo naposledy právě s těmi samými soupeři na podzim. Je potřeba tyto prohry hodit za hlavu a v týdnu
se připravit na sobotní důležitý zápas. Velkou vzpruhou by byl i návrat našich německých soudruhů do základní sestavy, který by měl spolehlivě zastavit náš propad tabulkou.

Hráči utkání: Brázdil, Jeřábek

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ