Mistrovské utkání – 2. kolo Union – Sokol Unčín

Sestava: Jeřábek – Vyskočil, Brázdil, Humlíček, Bedrníček – Šohaj, Očipka, Kalaš, Bezouška – Rohlíček, Galaš

Na střídání: Zvolský, Mrváň, Fojt, Malec

Pozn.: Trenér raději neznámkoval….

Trenér: Malec

Asistenti trenéra: Bedrníček st., Kotlár

Chyběli: Němec (dovolená), Sejkora (dovolená), Eichelmann (v trestu)

Do prvního domácího utkání jsme šli s cílem potvrdit tři body z venku, ale náš výkon, zejména ve druhém poločase, vytčenému cíli neodpovídal. Z oblaků, na kterých jsme se minulý týden vznášeli, jsme spadli na zem, jak „Majka z Gurunu“.

Soupeř z Unčína byl na nás kvalitně připraven a nedovolil nám dostat se do tlaku a k nějakým standardním situacím kolem vápna. První poločas byl vyrovnaný, plný osobních soubojů a odehrával se tak většinou ve středu pole. Do dvou šancí se dostal Bezouška, ale tentokrát neměl seřízená
mířidla. V první půli se poměrně dařilo Rohlíčkovi, který měl pár průniků do vápna, ale nic z toho nebylo. Přesto jsme šli ve 26. minutě do vedení,
kdy Kalaš poslal nádhernou přihrávkou Galaše do úniku a ten se tváří v tvář gólmanovi nemýlil 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Jeřábek byl proti až do 43. minuty. Bezouška se místo bezpečného zakopnutí míče do autu pokusil hrát konstruktivně, ale prudkou přihrávkou dostal Bedrníčka do problémů a bylo z toho vyrovnání do šatny 1:1. Z tohoto zbytečného vyrovnání jsme se už nevzpamatovali a druhou půli jsme už nedostali čuchnout.

V 54. minutě přišla další pohroma. Očipka ztratil míč ve středu pole a soupeř šel do úniku, který hasil Brázdil až v našem pokutovém
území. Podle něho si soupeř šlápl na míč a zřítil se sám, ale hlavní to viděl jinak….kopala se penalta a střelec se nemýlil 1:2. Kdybychom opět hráli jednoduše a míč uklidili za plot, nemuselo k penaltě dojít, ale Brázda si to vyhodnotil po svém…To už nám tekly nervy na hřišti i na lavičce a bylo otázkou času, kdy nám nepřesný sudí, kterému se zápas začal vymykat z ruky, někoho vysype za kecy. Do toho si ještě „Bobo“ Matys na lajně zřejmě řekl, že je třeba se nějak nesmazatelně zapsat do historie tohoto nepovedeného utkání a začal to režírovat, což vedlo k podrážděným reakcím některých našich choleriků. Klika byla, že Eichelmann byl ještě v trestu, protože by jinak mohlo dojít i na inzultaci.

Pokusili jsme se ještě o obrat trojitým střídáním, ale branky už střílel pouze soupeř. V 71. minutě nepohlídal Fojt náběh a Jeřábek byl bez šance 1:3. Už v 77. minutě kopal soupeř další penaltu, která být zřejmě také neměla . Fojt skluzem čistě před pokutovým územím zmařil průnik soupeře, ale to tele na lajně to vidělo jinak 1:4. Hlavnímu poradilo, že zákrok byl ve vápně a Fojta je třeba poslat do sprch…. Opravdu bych nečekal, že když je z Bynova a na našem hřišti kope za Lokotku, bude nám nějak pomáhat. Zřejmě ale trpí nějakým komplexem méněcennosti, tak měl potřebu nás zaříznout. Snad mu to udělalo dobře a bude se ukájet při vzpomínce, jak se mu to podařilo. Už jsme měli utkání jen dokopat do konce, ale ještě přišla další rána, která nás bohužel bude provázet i do několika dalších utkání. Mrváň, při snaze vstřelit branku, zajel nevybíravě do soupeřova gólmana a v následné potyčce
neudržel Galaš nervy na uzdě a v 80. minutě šel ven i s jedním hráčem soupeře. Svého zkratu po zápase litoval, ale to už je bohužel k ničemu.

V tomto utkání mohu z našeho týmu pochválit snad jen Jeřábka, který na inkasovaných brankách nenese vinu a v první půli Rohlíčka s Kalašem. Jinak celý tým zahrál hluboko pod své možnosti a plusové body z venku se ztratily, jak pára nad hrncem. Na zápas se sešla celkem početná návštěva a je škoda, že jsme je výkonem na příště příliš nepozvali.

Pořád nejme schopní pochopit, že diskuzemi s rozhodčími rozhodíme akorát sami sebe a výkon jde okamžitě rapidně dolů. Z jedné porážky
se nemusíme hroutit, ale je třeba se vrátit k bojovnosti a najít v sobě disciplínu.

Jak se nám tentokrát nedařilo na hřišti, tak výkon ve třetím poločase byl nadmíru kvalitní. Mimo Šohyho jsme byli komplet a výkon byl na
jedničku. Jak jsem se doslechl, tak naše těžká váha Pepís dokonce nějakému neukázněnci ve městě, za aktivní podpory Galiho a Libora, natrhl ústa…..