Mistrovské utkání – 7. kolo – Union – TJ Přestanov

Mistrovský zápas – 7. kolo        8.10.2016      12.30

Union  – TJ Přestanov  2:1 (0:0)   Galaš, Očipka

Sestava: Jeřábek – Humlíček, Huček (K), Němec M., Bedrníček  –  Eichelmann, Kalaš, Sejkora – Očipka – Galaš, Murdych

Na střídání: Hampl, Zvolský, Mrváň, Syrovátka, Nedvěd

Chyběli: Brázdil, Sobotka, Němec J. (zranění),

Trenér: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

V návalu emocí po poslední prohře s Heřmanovem prohlásil trenér Husák, že jestli nezískáme v duelu s Přestanovem plný počet bodů, rezignuje na svou funkci. Věřili jsme, že domácí utkání se nám vydaří a nebudeme tak muset hledat nového Hnátka. Prakticky celý týden před utkáním zkrápěl trávník déšť a terén tak byl těžký, ale hratelný.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a zvlášť hosté, jejichž střídačka postrádala náhradníky, hráli ze zatažené obrany, šetřili silami a vyráželi pouze do rychlých protiútoků. První gólovku neproměnil, v 9. minutě po spolupráci Hučka s Očipkou, Galaš. Z prostoru penalty pálil osamocen vysoko nad branku a stínovým manažerem Zikym byl okamžitě posílán na farmu do Habartic. Měli jsme míč častěji na kopačkách, ale hosté se snažili využít každého našeho zaváhání a obrana se tak musela mít neustále na pozoru. Další tutovku vypracoval Murdych. Skoro od poloviny hřiště se s míčem dostal až do soupeřova pokutového území a výborně naservíroval Očipkovi, kterému však tentokrát trvalo zpracování déle než obvykle a obránce stačil jeho střelu zkřižovat. Ani ve 38. minutě neměl Očipka potřebnou dávku štěstí, když jeho střelu po přihrávce Sejkory vyrazil gólman na tyč.

Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu a trenér Husák apeloval na své svěřence, že výkon zdaleka není optimální a musíme se zlepšit ve všech činnostech. Z hráčů měl hlavní slovo zkušený Marcel Němec, který šel příkladem i svým výkonem během prvního poločasu a téměř všechny protiútoky
hostů končily jeho výtečně prováděnými obrannými zákroky a burcoval své spoluhráče.

Vstup do druhého poločasu nás mohl mrzet. V 50. minutě rozehráli Očipka s Bedrníčkem trestný kop tak nešikovně, že jsme neohrozili branku, ale soupeř šel do rychlého protiútoku a nebýt pohotového zákroku Jeřábka, který střelu vytěsnil na roh, šel i do vedení. Za dalších pět minut jsme se radovali
my a šli do zaslouženého vedení. Murdych prostrčil Očipkovi do vápna a ten ihned pohotově pálil. Brankář střelu krotil v rukavicích, ale míč byl jako horký brambor, který dobíhající Galaš hlavou trkl do sítě 1:0 a zabrzdil tím svůj odchod na farmu. Galaš už v té době odváděl na hřišti svou černou práci a
hostům z něho tekly nervy. Jeden z nich vyfasoval během chvíle dvě žluté a šel předčasně do sprchy. Proti deseti jsme se zpočátku tlačili za
pojišťující brankou, ale ta ne a ne padnout. V 59. minutě centroval Kalaš, ale míč z hlavy Eichelmanna skončil vedle tyče. Ve druhém poločase se do hry
na pravé straně hřiště dostávali do hry i Humlíček s Eichelmannem, kteří byli v prvním dějství zcela opomíjení a veškerá naše hra šla středem a levou stranou. V 63. minutě dokázali oslabení hosté provést pořádný závar před naší brankou, ale i díky výtečným zákrokům Jeřábka zůstávala nula na jejich kontě. Z protiútoku jsme měli velkou šanci na navýšení náskoku, ale Očipka, který postupoval od poloviny hřiště, zvolil místo střely nahrávku a to nebylo šťastné řešení. Za dvě minuty se po pěkné kombinaci dostal do velké šance Murdych, ale jeho střela pouze olízla tyč. Festival našich zahozených šancí gradoval za další minutku. Kalaš našel přesným centrem na lajně Eichelmanna. Ten okamžitě poslal míč do ohně, kde už na něho čekal Murdych. Jeho bomba však pouze trefila hostujícího gólmana. Otřepané nejzákladnější pravidlo fotbalu „nedáš, dostaneš“ platilo i tentokrát. Nebyli jsme dostatečně důrazní při bránění soupeřova hráče na velkém vápně a ten měl spoustu času vystřelit. Střela orazítkovala tyč a míč se odrazil přes celou bránu ven na kraj malého vápna. Benevolentně jsme přihlíželi, jak soupeř vrací míč zpět před Jeřábka a další soupeřův hráč tuto nabídku proměňuje skluzem k tyči ve vyrovnání na 1:1. Tahle studená sprcha s námi pořádně zamávala a ve zbytku utkání se na naše kopačky vloudila spousta nepřesností a nervozity a nedařilo se nám překonat val hostí, který z deseti hráčů vytvořili kolem velkého vápna. Hosté měli dohrávat v devíti hráčích po brutálním zákroku zezadu na Galaše uprostřed hřiště, ale druhou červenou Červený nevytáhl. Sejkoru na posledních dvacet minut vystřídal Mrváň, ale ani on své dvě pološance nedotáhl do konce. Chyběly tři minuty do konce, a když už se zdálo, že Husák si sbalí fidlátka, vzali to na sebe naše ofenzivní hvězdy. Murdych, který se původně cítil sotva na poločas, postupoval s míčem k soupeřově bráně a na hranici pokutového území byl sražen. Sudí nejprve ukázal na penaltu, ale po protestech hostů zřejmě správně nařídil trestný kop. Soupeřovu zeď jsme vyztužili ještě jednou z našich hráčů a brankář hostů toho asi moc neviděl. Míč si postavil Očipka, kterému se v probíhající sezoně přímáky vůbec nedařily. Zřejmě mu však současný trenér na lavičce vyhovuje, tak si dal záležet a vymetl šibenici 2:1. R adostí se pak mohl na mokrém trávníku sklouznout před klubovou restaurací. Po brance jsme ještě stáhli vyčerpaného Murdycha, kterého nahradil Nedvěd.

Náš výkon v tomto utkání nebyl optimální a málem jsme doplatili na neproměňování šancí. Hosté přijeli s kvalitní defenzivou a jejich protiútoky byly velmi nebezpečné. My jsme se těžko prosazovali do jejich zahuštěné obrany, ale alespoň za bojovnost a ochotu prát se o vítězství do poslední minuty byli hráči nakonec odměněni.

Po děkovačce fanouškům a vítězném pokřiku v kabině jsme se téměř všichni přesunuli do knajpy a těšili se na slíbený tataráček od Žanety. Tataráček se povedl, pivka a kořalky bylo dost, takže oslava probíhala ve velkém stylu a nebýt zbytečných výstupů některých opivněných jedinců, dalo by se posezení hodnotit nejvyšší známkou. Opět dorazili i Bittnerovci, Míla Mandzák, Ziky, Trojka a hlavně nesmím zapomenout na Slávka Kohouta, který mi posledně vyčinil, že jsem ho nezmínil. Takže dík a s kým se neuvidíme za týden v Podluží, tak doma s Tisou to snad bude tutovka.

Hráč utkání Union: Němec M., Jeřábek