Mistrovské utkání Spartak Tisá – Union

Mistrovské utkání Spartak Tisá – Union

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas – 22. kolo        21.5.2017      16.00           

TJ Spartak Tisá – Union  1:8 (0:5)

Branky Union: Galaš 3, Murdych 2, Bezouška, Brázdil, Kmoch

Sestava: Zvolský – Humlíček, Huček (K), Němec, Eichelmann – Sejkora, Očipka, Brázdil, Bezouška – Galaš, Murdych

Na střídání: Syrovátka, Kmoch, Bedrníček

Chyběli: Štercl, Sobotka, Kalaš, Valenta (zranění), Mrváň, Nedvěd (absence), Jeřábek (v práci)

Trenér: Horáček

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Ač se hrálo v naši „oblíbenou“ neděli, odjížděli jsme, vzhledem k postavení soupeře v tabulce, do nepříliš vzdálené Tisé jako favorité. Určitě jsme si nechtěli udělat ostudu a cílem bylo vstřelit domácím co nejvíce branek. Byli jsme motivováni i bývalým fotbalovým šíbrem, šedé eminence děčínského fotbalu a provozovatelem nejoblíbenější a nejluxusnější osvěžovny Tango na Starém Městě Stanislavem Jelínkem, který slíbil za víc, jak šest vstřelených branek do sítě soupeře lahvinku něčeho ostřejšího na „dokopnou“.

Bedlivou kontrolou stavu hrací plochy jsme došli ke zjištění, že nejvhodnější obuví by byly asi turfy, jelikož povrch připomínal beton prorostlý pampeliškami, ale těmi nikdo z hráčů nedisponoval. Při sledování rozcvičky našich hráčů nás mrazilo z formy Zvolského, který se do naší branky postavil potřetí v řadě. Sebevědomí mu dodal před zápasem i trenér prohlášením, že nám při neúčasti Jeřábka ani nic jiného nezbývá :-). To ale zapomněl, že máme v záloze další spolehlivé gólmany Bezoušku a Brázdila. Zvolský nechytil snad jediný míč, ale vysvětlil to tím, že se stará o střelecké sebevědomí našich kopáčů a sám je samozřejmě v top formě.

Vstup do zápasu byl takový, jaký jsme si představovali. Po rozehrání jsme si vyměnili pár přihrávek, až se míč dostal na levou stranu k Němcovi, který z půlky nacentroval do pokutového území, kam si naběhl Galaš a pravačkou umístil míč k tyči bezmocného gólmana 0:1. Branka v 1. minutě nás uchlácholila a opticky jsme aktivitu ve středu pole přenechali domácím hráčům a soustředili se na rychlé protiútoky do otevřené obrany, na což máme vhodné typy hráčů. V 6. minutě se po sérii odrazů dostala Tisá do šance, ale za záchrannou brzdu zatáhl včas Huček a střelu zablokoval na rohový kop. Domácí hráč zahrál prudký míč s ideální
trajektorií a náš gólman Zvolský pouze udiveně sledoval, jak se mu balón odrazil od zadní tyče naštěstí do pole, kde se ho našim podařilo odkopnout. V 10. minutě mohl po pěkném centru zvýšit naše vedení hlavou Sejkora, ale zapomněl se odlepit od země. Chvilku poté se do zápasu dostal Očipka tiskovou konferencí s hlavním sudím, za kterou byl odměněn žlutou kartou. V 15. minutě se do úniku ze strany dostal Murdych. Snažil se míč předložit Galašovi, ale domácí gólman přihrávku vystihl. Za další dvě minuty se do stejného úniku dostal Bezouška, přihrával ze strany před branku, ale domácí odvrátili na roh. Na uklidňující rozdíl dvou branek jsme zvýšili ve 32. minutě. Postupným útokem a sérií přihrávek po pravé straně jsme se dostali do vápna, Sejkora levou odcentroval na zadní tyč a Bezouška nohou v těžké pozici dokázal vsítit 0:2. Ve 34. minutě zahrávali domácí rohový kop na přední tyč. Do cesty prudkému míči nastavil hlavu Eichelmann a míč odvrátil na polovinu hřiště, čímž založil rychlý protiútok. Míč si převzal Očipka a posunul na Murdycha. Ten uviděl nabíhajícího Galaše, který s přehledem zakončil k tyči 0:3. Za další minutu vybojoval míč Murdych, předložil ho před branku opět Galašovi, který protentokrát brankáře nepřekonal. V té době domácí nevěděli, kde jim hlava stojí a především Očipka si ve středu pole dělal, co chtěl. Ve 37. minutě prostrčil do vápna Murdychovi, který se trefil přesně k tyči a zvýšil na 0:4. Poslední branku prvního poločasu zařídila opět tato dvojice, která si několikrát vyměnila míč a na konci akce byl ve 40. minutě opět Murdych, který obešel i gólmana a upravil na 0:5. Tím potěšil vedoucího mužstva a Housku v hledišti, kteří se už začínali těšit na Jelínkovu prémii.

Vzhledem k velikosti kabiny pro hosty v Tisé, jsme o poločase raději zůstali venku u střídačky, aby nedošlo k nějakému zranění v možné nastalé tlačenici. Vzhledem k poločasovému výsledku nebylo moc co řešit, atmosféra byla uvolněná a řekli jsme si, že je potřeba vstřelit alespoň dvě branky a udržet nulu vzadu. Do druhého dějství vystřídal Humlíčka, kterého míč na těžkém terénu příliš neposlouchal, Bedrníček.

V 56. minutě vysunul opět Očipka do vápna Brázdila, který sám před gólmanem nezaváhal a zkušeně ho prudkou plackou obstřelil 0:6. V 68. minutě Zvolský prokázal, že není v brance jen na ozdobu nebo „sprintování“ za míči propadlými za obranu. Zaplachtil za střelou soupeře z 25. metrů k tyči a vyrazil ji na rohový kop. Přetažený rohový kop vrátili domácí na velké vápno. Následná střela, mířící patrně těsně vedle branky, byla lehce tečována holení bránícího Galaše a skončila v naší síti 1:6. Gól v naší síti a další promarněná nula na kontě naší obrany a gólmana se podepsala na psychice Eichelmanna. Nejprve přejel soupeře, který předtím zboural kolegu Sejkoru a za chvilku přitvrdil v dalším souboji a raději se sám přihlásil o vystřídání, což se ukázalo jako geniální tah pro klubovou kasu. Na posledních 15. minut tak šel místo něho na hřiště Kmoch, který svou porci minut bezezbytku využil. V 76. minutě poslal pěkný centr do vápna Bedrníček, do vzduchu se pověsil Galaš a hlavou poslal míč o tyč do branky, čímž si zkompletoval hattrick 1:7. Kmoch, kterému se po vstupu na
hřiště povedlo několik akcí, se v 80. minutě opřel přímým nártem do míče a křížnou střelou z 30. metrů vymetl šibenici. Vstřelil svou první branku v dospělém fotbalu, stanovil konečné skóre na 1:8 a udělal tím radost nejen sobě, ale i klubové kase. Na posledních pár minut pustil na hřiště Očipka Syrovátka, který na svůj první zásah stále čeká.

Konečně jsme dokázali zvítězit i v neděli a doufáme, že sponzor Tango nebude vymýšlet žádné výmluvy…. Na hřišti se nejvíce dařilo neudržitelnému Očipkovi a Němcovi, který s přehledem odebíral soupeři míče a řídil obranu, i když při jeho některých fotbalově řešených situacích vstávají lavičce vlasy na hlavě. Nicméně tentokrát mu všechna řešení vyšla.

Hráči utkání Unionu: Očipka, Němec

 

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ