Mistrovský zápas – 6. kolo        2.10.2016      16.30

Sestava: Jeřábek – Nedvěd, Huček (K), Humlíček, Bedrníček  – Eichelmann, Kalaš, Sejkora – Očipka – Galaš, Murdych

Na střídání: Hampl, Zvolský, Mrváň, Syrovátka

Chyběli: Brázdil, Sobotka, Němec J. (zranění), Němec M. (v práci)

Trenér: Husák

Do Fojtovic jsme odjížděli povzbuzeni vysokou domácí výhrou z minulého týdne a představovali jsme si, že domácím nějaké body odvezeme, nejlépe tři. Před utkáním zkropil trávník déšť, ale plocha byla připravena dobře a nic tak nebránilo podat očekávaný výkon, i když bylo jasné, že absence tří defenzivních hráčů se může projevit. Ve 2. minutě utkání poprvé Majerik vyzkoušel pozornost Jeřábka, ale ten jeho prudkou přízemní střelu vytlačil na rohový kop. V 5. minutě jsme se osmělili i my, když Murdych přihrál Očipkovi, který však mířil doprostřed branky. Celý první poločas se hrálo převážně ve středu hřiště a utkání provázela spousta osobních soubojů a faulů na jedné i druhé straně. Nedařilo se nám dostat do hry a zkoušeli jsme to převážně dlouhými míči za obranu, ale Galaš si tentokrát nedokázal pohlídat ofsajdová postavení a pomezní rozhodčí byl pozorný. Ve 25. minutě se po rohovém kopu domácích vyznamenal Jeřábek, když zlikvidoval gólovou hlavičku. Nám se po půlhodině utkání podařil závar ve vápně domácích, ale nic jsme z něho nevytěžili. Našemu snažení chybělo zakončení. Jedna střela na branku za poločas je zoufale málo. Těsně před poločasovým hvizdem ještě Jeřábek skokem pod nohy domácímu hráči zneškodnil šanci. Už během první půle se začal projevovat náš fojtovický neduh, nedisciplinovanost a kecání, v čemž dominovali především Jeřábek s Kalašem.

Druhý poločas kopíroval průběh toho prvního s tím, že se ještě přitvrdilo a především na Očipku měli domácí žízeň, zvláště po jeho zákroku na Majera v prvním poločase. Především Mataj se v tomto ohledu vyznamenával a zvěsti o tom, že si má Očipka na zápas sbalit dvoje chrániče měly své opodstatnění. Hrálo se opět od vápna k vápnu, bez náznaků brankových příležitostí. Ve druhém poločase probudil domácího gólmana až v 71. minutě hlavou Galaš, ale ten stačil pokus vytáhnout nad horní tyč. Z protiútoku se domácí dostali, po našem faulu před vápnem, k trestnému kopu. Exekutor
Vlasák nejprve orazítkoval břevno naší brány, ale následný centr do vápna ho našel volného a pohotově zakončil k tyči a nedal tak Jeřábkovi pražádnou
šanci 1:0. Měli jsme patnáct minut na vyrovnání, ale do pořádného tlaku jsme se nedokázali dostat. Do jediné vážné šance se v 84. minutě dostal Murdych, ale jeho prudká rána mířila doprostřed branky. Ve druhém poločase se nám Sejkorou podařilo za vyrovnaného stavu vstřelit branku, ale i druhý pomezní nás opět viděl v ofsajdu…? Trenér tentokrát věřil jedenáctce vyvolených a hráči z lavičky se tentokrát do zápasu vůbec nepodívali.

Report je tentokrát krátký, jelikož šancí bylo na obou stranách jako šafránu a z naší strany není koho vychvalovat. Jeřábek nic nepokazil, ale svými řečnickými výkony mužstvu nepomohl, obrana byla dozadu celkem pevná, ale dopředu to bylo tentokrát slabé, záloze se nedařilo a útok skoro nebyl. Nedokážeme zatím bodovat ve dvou po sobě jdoucích utkáních a venku, obzvlášť v neděli se nám vůbec nedaří. Musíme si uvědomit, že i body importované ze Šluknova, byly skoro zázrak. Naštěstí se nám však zatím daří alespoň doma a letošní sezona je tak přesným opakem té loňské. Příští
víkend hostíme Přestanov, který si teď připsal první body a bude potřeba hrát naplno, abychom potvrdili alespoň domácí neporazitelnost.