Mistrovské utkání Union – Čechie H. Podluží

Mistrovský zápas – 21. kolo        13.5.2017      13.30

Branky Union: Murdych 2, Očipka 2, Huček, Sejkora

Sestava: Zvolský – Humlíček, Huček (K), Němec, Bedrníček – Sejkora, Očipka, Murdych, Eichelmann – Bezouška, Galaš

Na střídání: Syrovátka, Nedvěd, Kmoch, Jeřábek

Chyběli: Štercl, Sobotka, Kalaš (zranění), Brázdil (nemoc), Mrváň (absence)

Trenér: Horáček

Před utkáním jsme měli oprávněné obavy, jak poskládáme sestavu. Z Přestanova si přivezli šrámy Galaš, Bezouška a Valenta a onemocněl Brázdil. Čtyři členové základní sestavy se tak celý týden neobjevili na tréninku, ale Galaš s Bezouškou šli nakonec do utkání i přes bolest, což jsme od nich tak trochu očekávali, vzhledem k jejich bojovnické pověsti. Na utkání si tentokrát udělal čas i Němec, takže jediným zádrhelem před zápasem byl pozdní příchod na sraz trenéra, kterého tak nadchla manuelní práce na zahradě, že zapomněl na čas.

Od začátku utkání jsme se ujali iniciativy a tlačili se na polovinu soupeře. Ve 4. minutě Eichelmann, který se překvapivě objevil na levé straně zálohy, odcentroval do pokutového území, kde nejprve hlavičkoval Sejkora a po něm Murdych, ale míč skončil vedle tyče. Za dvě minutky poslal centr do vápna Očipka a hlavičkář Huček uklidil míč do sítě. Radost z branky nám však pokazil pomezní rozhodčí zvednutým praporkem. Dál jsme hráli aktivně a v 10. minutě se dostal do pokutového území Sejkora, který se snažil posunout před branku na Murdycha, ale gólman hostů si míč uzmul pro sebe. Ve 12. minutě se Murdych s míčem vřítil do pokutového území, kde byl podle nás penaltově sražen, ale píšťalka sudího zůstala němá a protestující kapitán Huček si ještě za protesty vysloužil žlutou kartu. Téměř vzápětí jsme Očipkou zahrávali rohový kop, na který si naskočil Eichelmann, ale pozorný gólman míč u tyče vyrazil na další rohový kop. Eichelmann při výskoku neúmyslně loktem bránícímu Galatovi roztrhl čelo a ten byl tak již v začátku utkání nucen
střídat. Ve 23. minutě vstřelil branku Galaš, ale pomezní opět viděl ofsajd, takže na první branku jsme museli čekat dál. Ve 25. minutě se do první šance
dostal i soupeř, ale tečovaná střela prolétla naštěstí vedle branky Zvolského, který dostal důvěru i při účasti Jeřábka na utkání. Po odehrané půlhodině si na polovině hřiště vzal míč Murdych, prošel s ním až před pokutové území, ale zatím se zastřeloval vysoko nad branku. Za tři minutky putoval míč po ose
Murdych – Sejkora – Murdych a posledně jmenovaný uklidil míč za tyč a konečně jsme zaslouženě vedli 1:0. Pět minut před poločasem ukázali Očipka s Galašem rychlý protiútok s několika narážečkami, ale akce nakonec skončila pouze rohovým kopem. Do kabin jsme tak nakonec šli s těsným vedením v zádech, ale výkon našich hráčů nebudil obavy z konečného stavu. Záloha i útok hrály kvalitně a obrana byla pevná a soupeři odebírala míče hned v zárodku akcí.

Druhé dějství jsme začali, stejně jako první, velkým tlakem. Ve 49. minutě poslal od rohového praporku Eichelmann oblouček před branku na Galaše, ale ten překvapivě hlavou míč vůbec netrefil. Vzápětí vystihl Murdych rozehrávku soupeře, ale druhou gĺovou střelu mu Vavrinec reflexivně vykopl. V 54. minutě nás uklidnil jarní střelec Očipka, který napřáhl z 18. metrů a míč se třepotal pod břevnem 2:0. V 59. minutě vybídl přesnou přihrávkou Očipka k sólu Murdycha a ten ač byl ve vápně faulován, dokázal obejít i gólmana a zasunout míč do branky 3:0. Bohužel se při té akrobacii zranil a později musel být střídán. V 65. minutě rozehrál rohový kop Očipka a Hučkovi po hlavičce už nikdo gólovou radost nevzal 4:0. Za minutu se radovali i hosté. Tečovaná střela propadla za obranu a nabíhající Riedel se trefil pěkně pod břevno 4:1. Hráči soupeře však neměli síly utkání nijak zdramatizovat a do utkání se tak mohli zapojit i hráči z naší lavičky. Jako první se na trávník podíval Nedvěd, který na pravém beku vyměnil dobře hrajícího Humlíčka. Po pár minutách na hřišti si naběhl po lajně jako falešné křídlo a poslal přesný míč na vápno Galašovi. Ten, ač rozený útočník nezachrtil a posunul za sebou stojícímu Sejkorovi, který střelou na dlouhou nohu trefil k tyči a ozdobil tak brankou svůj výborný výkon 5:1. Branku si opravdu zasloužil, protože zápas mu po delší době opravdu sedl, vybojoval spoustu míčů a dokázal se prosazovat i individuálně. V té době už byl na hřišti i Kmoch, který vystřídal Murdycha. V 77. minutě jsme inkasovali podruhé, když se trefil soupeřův střelec Bandas po rychlém protiútoku, střelou schovanou za obránce, přesně
k tyči 5:2. Brankový účet utkání završil v 85. minutě Očipka. Míč vybojoval Bezouška ve středu pole a ideální uličkou ho poslal samotného před gólmana. Očipka si už věděl rady a neomylně vybíhajícího brankáře prostřelil 6:2. Za další minutu mohl završit hattrick, po skvělém vysunutí Sejkorou, ale lehký oblouček mu Vavrinec nezbaštil. V závěru se podíval na hřiště i Syrovátka místo Bedrníčka.

Tohle vítězství bylo vcelku pohodové. Celek Čechie působil od začátku utkání odevzdaným dojmem a my jsme si tak zápas mohli užít a bez potíží dokráčet pro tři body. Příští utkání hrajeme v Tisé opět v neděli a měli bychom už konečně zlomit prokletí sedmého dne v týdnu.

Hráči utkání Unionu: Sejkora, Očipka