Mistrovské utkání – Union – SK Velký Šenov

Mistrovský zápas – 5. kolo          24.9.2016      13.00

Union – SK Velký Šenov   8:0 (3:0)  Branky Union: Murdych 2, Očipka 2, Huček 2, Sejkora, Eichelmann

Sestava: Jeřábek – Nedvěd, Němec M., Huček (K), Humlíček  – Eichelmann, Kalaš, Sejkora – Očipka – Galaš, Murdych

Na střídání: Hampl, Zvolský, Mrváň, Syrovátka, Němec J., Bedrníček

Chyběli: Brázdil, Sobotka (zranění)

Trenér: Husák

Od začátku utkání si diváci, kteří jistě dorazili též omrknout naší novou klubovou hospodu, nemohli stěžovat na nedostatek vzruchu na hřišti. Už ve druhé minutě zahrozili hosté, když po autovém vhazování napřáhli k dalekonosné střele, která přistála na našem břevně. Standa Jeřábek asi dokonale zná své domácí brankové konstrukce, jelikož vůbec nereagoval a pouze se za střelou ohlédl. Za minutu jsme odpověděli nastřelenou tyčí Murdychem. Míč se odrazil zpět do pole, ale Eichelmann ho okamžitě vrátil před branku. Tam se nejlépe zorientoval Jirka Sejkora a střelou pod břevno načal demolici Šenova 1:0. V 8. minutě se řítil sám na bránu náš „smolíček“ Vojta Galaš, píchl si míč kolem brankáře, který ho metr před pokutovým územím stáhl k zemi a musel se jít předčasně sprchovat. Osmdesát minut jsme tak hráli přesilovku a dýchalo se nám pochopitelně lépe. Ve 14. minutě našel další navrátilec do sestavy Roman Kalaš dlouhým pasem agilního „Libiho“ Eichelmanna. Tomu se výborně podařilo převzetí míče a vyběhnuvšího
náhradního gólmana prostřelil 2:0. V 19. minutě mohl zvýšit hlavou Sejkora, ale tentokrát neměl seřízená mířidla. Po dvaceti minutách se i hosté osmělili, ale Jeřábek byl nadvakrát úspěšný. Ve 26. minutě měl po centru Očipky obrovskou šanci Galaš, ale z malého vápna hlavičkoval nad branku. Ve 30. minutě předvedli výbornou kombinaci „bráchové“ Galaš s Eichelmannem, který předložil míč před branku Murdychovi a to je gólová jistota 3:0. Ve 34. minutě přišla první hvězdná chvíle našeho kapitána Michala Hučka. První rána kapitána byla opravdu nabitá a nejenže s přehledem přelétla ochrannou síť, ale i Penny pro ni nebyl problém. Pokladník Michal Zvolský si na lavičce spokojeně mnul ruce. Jeho druhý pokus za pár minut už si pohlídal a troufl si pouze na placírku. Těsně před poločasem měl další obrovskou příležitost Sejkora, ale gólman jeho šanci zmařil.
Do kabiny jsme přesto šli s pohodlným náskokem, který však zřejmě neuspokojoval Očipku s Jeřábkem, kteří si v kabině vyměnili pár zdvořilostních frází, v mezích slušnosti. V kabině už zůstal Galaš, kterého nechtěl trenér Husák po zranění přetěžovat a nahradil ho Jirka Hampl.

I do druhého poločasu jsme vlétli s chutí a už po pěti minutách předložil Očipka Eichelmannovi před prázdnou bránu, ale ten si nepohlídal ofsajdové postavení. V 52. minutě přihrál Murdych Očipkovi, ten udělal kličku brankáři a slavili jsme znovu 4:0. V 55. minutě mohl zvýšit Jakub Murdych, ale jeho lob přistál mimo zařízení. Dvě minuty nato s námahou vykopával brankář hostí střelu Očipky. Po hodině hry byl před šestnáctkou faulován Očipka. Míč si postavil Huček a tentokrát mířil svou levačkou přes zeď do sítě 5:0. V 70. minutě mohl zvyšovat Murdych, ale nesobecky míč posunul na Hučka a ten měl už snadnou práci 6:0. V té době už byli na trávníku Mrváň s Bedrníčkem, kteří vystřídali Humlíčka s Eichelmannem a Honza Němec, který vyměnil Honzu Nedvěda. Všichni tři svou porci minut využili a podali dobrý výkon. V 72. minutě vstřelil svou druhou branku Peter Očipka 7:0, když opět vymíchal i brankáře a mohl si jít také odpočinout. Lukáš Syrovátka, který ho střídal, tak dostal zatím největší porci minut. Čtvrt hodiny před konce měli ojedinělou příležitost i hosté, ale hlavou netrefili branku. Osm minut před koncem nečekaně vypálil Jakub Murdych zpoza vápna a upravil skóre na lichotivých 8:0. Na hřiště se tak nedostal pouze Zvolský, jelikož stará sada dresů, ve které jsme museli nastoupit, neobsahovala jeho číslo.

Podali jsme mnohem lepší výkon, než minulý týden, ale soupeř nám to svým výkonem a vyloučením v úvodu utkání hodně ulehčil. Naši borci si tak mohli zahrát fotbálek a brankostrojem potěšili sebe i diváky. Výkon to byl kolektivní a v našem dresu nebyl nikdo, kdo by se na hřišti trápil a nepodal očekávaný výkon. Jestliže bych měl někoho vyzdvihnout, tak i na přání kabiny by to byl hlavně za první poločas Eichelmann, který měl prsty v prvních třech brankách a Kalaš, který svou vynikající poziční hrou mařil rozehrávku soupeře a ještě si stíhal s některými vyměňovat postřehy ze hry.
Za podporu bychom rádi poděkovali bubeníkům, ale i Bittnerovým, Mandzákovým, Vendovi Horáčkovi s Mílou, Jirkovi Žáčkovi, Žanetě, Nikole, Miniočimu,
bývalým hráčům a přítelkyním, a dalším, kteří na nás byli letos poprvé, ale určitě ne naposledy. Vyvolávání v kabině po zápase bylo díky Kalašovi více než kvalitní a hostům se ve sprše asi moc nelíbilo. I oslava v nové hospodě se více než povedla a došlo k jejímu kvalitnímu křtu. Některé pokřiky se zde
nedají reprodukovat, ale o to víc všechny bavili…..

Hráči utkání Union: Eichelmann, Kalaš