Mistrovský zápas – 13. kolo – Union – Spartak Boletice

Mistrovský zápas – 13. kolo – Union – Spartak Boletice

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas – 13. kolo     19.11.2016      10.00           

Union – TJ Spartak Boletice  7:2 (4:1)

Branky Union: Galaš 2, Očipka 2, Murdych 2, Eichelmann

Sestava: Jeřábek – Brázdil, Němec M., Bedrníček  –  Eichelmann, Kalaš, Huček (K), Sejkora – Očipka, Galaš, Murdych

Na střídání: Nedvěd, Humlíček

Chyběli: Sobotka, Němec J., Hampl (zranění), Mrváň (absence), Zvolský (v práci), Syrovátka (nemoc)

Trenér: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Na mužstvo Boletic jsme si věřili a v tomto, především pro trenéra Husáka, pikantním souboji jsme chtěli zvítězit, aby plánovaná dokopná měla ten správný říz. Příští týden jedeme ještě na dohrávku do Jiříkova, ale její termín jsme už nechtěli měnit.

Do utkání jsme vstoupili úspěšně a první branku v 8. minutě jsme vstřelili z rychlého protiútoku, na které zřejmě chtěli hrát hosté. Po odvráceném rohovém kopu hostí Murdych zapnul raketové pohony a uháněl přes celé hřiště, u čehož mu asistoval Očipka. Murdych mu přihrál do vyložené šance, Očipka to ještě vyšperkoval kličkou
obránci a s ledovým klidem poslal míč k tyči 1:0. Za pět minut našel Sejkora přihrávkou Galaše, který prostřelil Vorla a bylo to 2:0. Galašovi se zápas nadmíru vydařil a v rozestavení 3-4-3, se cítil jako ryba ve vodě. Prakticky po rozehrání ze středového kruhu si do našeho vápna naběhl šikovný Cimpl, jemuž přistál na temeni dlouhý nákop a nešťastný Jeřábek se jen smutně díval, jak mu vysoký oblouček padá do sítě 2:1. Tři branky v první čtvrthodině diváky určitě nenudili a v 16. minutě mohl Rohlíček dokonce srovnat, ale naštěstí mířil těsně vedle. Slovo jsme si tedy opět vzali my. Vynikající Galaš poslal míč do skrumáže na malé vápno, kde se nejlépe zorientoval „brácha“ Eichelmann a píchl míč špičkou do branky 3:1. Rychlé navýšení náskoku nás uklidnilo, začali jsme si strkat míč po zemi a předváděli jsme pěkné akce, při kterých se nám dařilo překonávat i poměrně těžký, podmáčený terén. Čtvrtý gól vyndával Vorel ze sítě už ve 21. minutě. Krásnou akci začali na půlce
Brázdil s Očipkou, následně dávali vpravo na Eichelmanna, který nevymýšlel a z první vrátil Galašovi gólovou přihrávku 4:1. Za další dvě minuty mohla Galaš zkompletovat hattrick, když ho ideálně vysunul Očipka, ale
tentokrát byl na gólmana krátký. Ve 24. minutě se dostal po hrubce Němce do šance opět Rohlíček, ale zřejmě byl na nás přemotivovaný a mířil opět těsně vedle branky. Ve 25. minutě dostali pěknou kombinací Očipka s Eichelmannem do šance Sejkoru, ale ten se zatím střelecky odmlčel. Možná si to schovává do Jiříkova…. Před přestávkou o sobě dal ještě vědět Murdych, ale po zákroku gólmana jsme zahrávali pouze rohový kop.  Do kabin jsme přesto šli s příjemným náskokem a nebyl důvod hráčům něco vytýkat. Bylo jim pouze zdůrazněno, že Boletičtí to budou chtít ještě prvních deset minut druhé půle zkusit, tak se musíme vyvarovat nějaké hrubice, která by je mohla vrátit do zápasu. Naši hráči však hráli soustředěně a hned z kraje druhé půle jsme náskok navýšili. Murdych vyslal do šance opět Galaše, ale Vorel vyrazil na roh. Očipka však rohy umí a Murdych si našel volný prostor a prudkou plackou si připsal další trefu 5:1. Za tohoto stavu bylo rozumné ze hřiště stáhnout Hučka hrajícího po zranění a nahradit ho Nedvědem. V 60. minutě si vykoledoval Očipka žlutou kartu a jelikož si s některými soupeři nebezpečně povídal, začal trenér připravovat i jeho střídání. Než k tomu došlo, stačili hostující obránci Očipku ideálně vysunout a nebylo tak pro něj obtížné zvýšit na 6:1 a vstřelil svůj desátý gól této sezony. V legraci říkal, že takovou příhru nedostane ani od spoluhráčů. Hned z dalšího útoku centroval Nedvěd na Galaše, ale ten hlavou netrefil branku. V 82. minutě se vytáhl Jeřábek, když velkou šanci hostí vyrazil na rohový kop. Tři minuty před koncem zápasu naši hráči ukázali, že jim přeci jen zůstaly ještě nějaké síly, presovali rozehrávku hostí a míč jim odebrali. Následně předvedli ťukes, na jehož konci předložil míč Galaš Murdychovi a ten mohl slavit 22. trefu 7:1. Hned po rozehrání ukázali i Boletičtí, že to s míčem také umí a tentokrát vymíchali oni celou naší obranu a zaslouženě snížili Beutlerem na 7:2.

Derby utkání na těžkém terénu určitě nenudilo a diváci, kteří dorazili i v tomto nepříznivém počasí, byli odměněni devíti krásnými brankami. Občas se na hřišti zajiskřilo, ale pouze v zápalu boje a bylo znát,
že hráči se dobře znají, někteří prošli oběma kluby a povětšině se za své nedovolené zákroky dokázali vzájemně omluvit. Poslední podzimní domácí utkání jsme tak zvládli výtečně a mohli jsme našemu možná budoucímu spoluhráči z Beninu předvést v kabině vítězný pokřik. Pouze jeden ztracený bod doma je výborné
vysvědčení, a kdyby se nám více dařilo na soupeřových hřištích, mohli jsme se pohybovat v ještě vyšších patrech. Jestli ale dokážeme přivést nějaký ten bod z dohrávky v Jiříkově, nebude se nám přes zimu dýchat špatně, ale uvědomujeme si, že to bude hodně těžké.  

Po zápase jsme se sešli na gulášek, řízečky a obložené mísy, což bylo hojně zapíjeno pivečkem a občas i něčím tvrdším. Celému hráčskému kádru a realizačnímu týmu poděkoval předseda fotbalového oddílu Jarda Kvapil a zároveň oznámil, že od zimní přípravy nás povede nový trenér Pavel Horáček, se kterým bude
spolupracovat současný coach Husák. Největší držáci dokázali slavit až do brzkých ranních hodin a nejlepší hráč utkání si formu přenesl i do nočního klubu a zamiloval se nám…. :-).

Hráč utkání: Galaš

 

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ