Mistrovský zápas 14.kolo Union – FC Přestanov

Mistrovský zápas I. B třída – 14. kolo 26.3.2016 11.30

Branky Union: Sejkora, Galaš, Očipka (pen)

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Němec J, Němec M., Bedrníček – Bezouška, Brázdil (K), Kalaš, Sejkora – Očipka, Galaš

Trenér: Bedrníček st.

Asistent trenéra: Husák

Chyběli: Humlíček (zranění), Valenta (zranění), Syrovátka (nemoc)

Absence: Mrváň (do noci bojoval proti IS v tankové bitvě a ráno zaspal….tele)

Na první jarní mistrák na přírodní trávě jsme se po zimní pauze strávené na umělce moc těšili, ale stihli jsme doma pouze jeden trénink. Nervozitě před zápasem neulehčily ani zvěsti o tom, že Přestanov na jaro posílil o šest hráčů a bude se snažit o postup. Začátek utkání probíhal v režii hostů a naši hráči se na hřišti hledali. Hlavně „Máca“ Němec se to snažil hrát na začátku zápasu v obraně až moc fotbalově, ale přicházeli jsme snadno o míč a sedmnáctigólový útočník Přestanova hrozil další trefou. Do první šance jsme se dostali až v 11. minutě, ale byla obrovská. Očipka poslal do vápna ulici na Bezoušku, ale ten pouze vyprášil brankářovi rukavice. Po soupeřově rozehrání jsme znovu získali míč, Eichelmann z lajny odcentroval na malé vápno a Galaš uklidil míč pod klacek. Gejzír radosti ale zmrazil pomezní zvednutým praporkem. Na vedoucí branku jsme přesto nečekali dlouho. V 15. minutě vystřelil Brázdil a soupeřův brankář nedokázal míč zkrotit. Šikovně se u něho motal Sejkora a vypadlý balón trefil v pololeže od břevna do brány 1:0. Proti Přestanovu má střelecké štěstí, trefil se už u nich. Za další dvě minuty vyslal ostrou střelu z dálky Očipka a soupeřův „čapák“ pouze zíral, jak mu meruna přistála na břevně. Oči po utkání a dvou promilích sportovně přiznal, že centroval…. Ve 26. minutě aktivně hrající Sejkora mohl běžet sám na bránu, ale na hřišti asi zabloudil a nepochopitelně si to namířil směrem k rohovému praporku a ze šance nebylo nic. Za pár chvil nám zatrnulo. Eichelmann chyboval v našem pokutovém území, ale Jeřábek jeho zaváhání napravil. Ve 30. minutě Sejkora přihrál ve vápně Galašovi, který ale střílel slabší levou a jeho „jedovka“ nemohla gólmana ohrozit. Za minutku už ale bylo veselo. Náš autový specialista Bezouška parádně našel Očipku, který ideálně přihrál na penaltu Galašovi. Ten si věděl rady a plackou uklidil míč do šibenice 2:0. Před poločasem ještě střílel levou Očipka, ale brankář vytěsnil míč na roh.

Do kabin jsme šli se slušným náskokem, ale mluvili jsme tam o tom, že do druhého poločasu musíme vstoupit aktivně a nenechat jít soupeře na dostřel. Toto předsevzetí se nám ale vůbec nedařilo naplňovat a soupeř nás mačkal jak citrón. Nedařilo se nám držet míč a útoky na naši bránu se valily jeden za druhým. Naše obrana byla přetížená, ale pracovala spolehlivě a měla za sebou chytající zeď Jeřábka. Ten se na zápas opravdu dobře vyspal a měl lví podíl na našem konečném úspěchu. Naším největším „pecháčkem“ byl kapitán Brázdil, který v tomto zápase neměl štěstí snad v žádném souboji o míč, i když jich v zápase podstoupil spousty. Míč ale vždy neomylně skončil na kopačce soupeře a „Brázda“ si z toho mohl hlavu ukroutit. K první střele ve druhém poločase jsme se dostali až v 67. minutě, ale Očipka mířil doprostřed. Jeden ze soubojů uprostřed hřiště odnesl Kalaš, ale po ošetření byl schopen zápas dohrát. Ne tak Galaš, který musel být deset minut před koncem vystřídán Vyskočilem. Ten vyrobil po chvilce pobytu na hřišti hrubici, kterou hasil až Jeřábek penaltovým zákrokem. Pokutový kop však levhartím skokem vyrazil a nedal soupeři šanci dostat se na dostřel. Jeřábkův výkon se líbil i lajnovému, který pro něho měl jen slova chvály. Z protiútoku se dostal do šance Sejkora, ale byl ve vápně sražen a možnost kopat penaltu jsme tak dostali i my. Míč si vzal Očipka a nedal brankáři šanci 3:0 a i on si zopakoval penaltový úspěch z podzimu. Třetím gólem bylo po soupeři a my jsme si tak mohli vychutnat pěkný ťukes mezi Očipkou, Eichelmannem a Bezouškou. V závěru utkání se na hřiště podíval i Fojt střídající vyšťaveného Mácu Němce a Sobotka za Očipku. Před koncem zápasu se ke střele dostal i Kalaš, ale na svou tréninkovou střeleckou formu nenavázal. Morálka byla v tomto utkání výborná a až na maličký Bedrníčkův blikanec u naší střídačky jsme utkání odehráli bez zbytečných extempore. Určitě máme v dalších zápasech na co navázat. Naše nové kabiny tak poprvé slyšely vítězný pokřik a hráči mohli premiérově po zápase posedět u pivka, tlačenky a sekačky v zasedačce. Tři basičky ale nevydržely dlouho a příště bude potřeba uvažovat o soudku.

Nejlepší hráči: Jeřábek, Očipka, Němec J.