Mistrovský zápas – 23. kolo – TJ Union – Slovan Chabařovice

Mistrovský zápas I. B třída – 23. kolo 28.5.2016 13.30

Union – Slovan Chabařovice 4:5 (2:2) Branka Union: Galaš, vlastní, Očipka, Bedrníček

Sestava: Bezouška – Vyskočil, Humlíček., Němec J., Bedrníček – Eichelmann, Brázdil (K), Kalaš, Fojt
– Očipka, Galaš

Na střídání: Sobotka, Mrváň

Trenér: Bedrníček st.

Asistent trenéra: Husák

Chyběli: Valenta (nemoc), Nedvěd (zranění), Sejkora (zranění), Jeřábek, Němec M. (v trestu), Zvolský (absence), Syrovátka (zranění)

Na poslední chvíli jsme byli nuceni řešit, kdo si nasadí brankářské rukavice, jelikož Jeřábek si odpočine tři zápasy poté, co si pustil pusu na špacír v Heřmanově a náhradní gólman Zvolský se uráčil poslat hodinu před výkopem sms, že je v takovém rozpoložení, že se do brány necítí…Nechápu to. Myslel bych si, že když je Jeřábek v trestu, bude se chtít předvést a soutěž dochytat. I když nerad, šel do brány Bezouška a i přes pět inkasovaných branek byl naším nejlepším hráčem. Zdá se to neuvěřitelné, ale dalším pěti, šesti brankám zabránil.
Už v 6. minutě jsme šli do vedení, když Očipka zpracoval ve středu hřiště skákavý míč pro Brázdila, který z první vysunul Galaše samotného před gólmana. Galaš si v samostatném úniku věděl rady a špičkou píchl míč kolem brankáře do sítě 1-0. V 9. minutě nejprve Bezouška chytil hostům tutovku, ale z následné akce už ho hosté prostřelili a červenat se mohl Bedrníček, když přes něho soupeř pohodlně přešel 1-1. Za minutku znovu zahrozili hosté, ale tentokrát se za Bezouškou třáslo břevno. V 11. minutě přihrával Eichelmann na Brázdila, ale jeho střela ze dvaceti metrů mířila doprostřed branky. Za minutu jsme šli znovu do vedení. Fojt nacentroval od
rohového praporku do ohně, kde šel se stoperem důrazně do souboje Eichelmann a v tísni ho donutil hlavičkovat do vlastní branky 2:1. Ve 27. minutě nám to vzadu zase hořelo, když si hosté prostrčili mezi našimi „rychlíky“ Fojtem a Bedrníčkem, ale sami před bránou pálili vedle. Ve 36. minutě byl faulován Očipka těsně před velkým vápnem, ale jeho následný trestný kop letěl nad břevno. Před poločasem se hostům podařilo vyrovnat a tentokrát neměl čisté svědomí Vyskočil, kterého útočník hostů lehce obešel a mířil přesně k tyči 2-2.

Začátek druhého poločasu probíhal v režii hostů z Chabařovic, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale Bezouška v brance čaroval. Naše obrana nestíhala rychlé náběhy hostujících hráčů po našich ztrátách ve
středu pole. Odolávali jsme do 65. minuty. Pak si na brankové čáře pohrál hostující hráč nejprve s Bedrníčkem a následně s Kalašem a předložil spoluhráči do prázdné branky 2:3. Za další dvě minutky po naší výhodě vysunul Brázdil Očipku a ten mířil přesně k tyči 3:3. To už byl na hřišti i Sobotka, který nahradil Fojta a snažil se naši hru rozhýbat. V 70. minutě byl faulován asi 30m před brankou. Míč si postavil Bedrníček a prudkou ranou pod břevno překonal gólmana hostí, který však neměl úplně čisté svědomí 4:3. Očipka pak ještě mohl zvýšit na
rozdíl dvou branek, ale jeho lob šel mimo tyče a ani Galaš, ani Eichelmann nedokázali míč dopravit do branky. Vedení jsme však udrželi pouze pět minut. Na pravé straně nezachytil Eichelmann náběh soupeře a bylo to 4:4. Ihned poté se hlásil o střídání a ve zbytku utkání ho nahradil Mrváň. Ten předvedl pět minut před koncem ukázkový slalom, při kterém posadil na zadek dva soupeře, ale bohužel nedokázal přesně zakončit. V předposlední minutě utkání se hosté dočkali vítězného gólu, když nejprve mířili do tyče, ale odražený míč se dostal k dalšímu nepokrytému hráči, který zakončoval zcela sám do odkryté branky 4:5.

Hosté, bojující o záchranu v soutěži, byli nejen hladovější po vítězství, ale i fotbalovější a vítězství si zasloužili. Nám se v tomto utkání hlavně v obranné činnosti zoufale nedařilo. Přitom jsme se do tohoto zápasu spolu s Trmicemi chlubili nejlepší obranou v soutěži. Oba naši krajní obránci rychlostně nestačili a Humlíček tentokrát taky ani zdaleka neměl svůj den a hosté přes něho prošli, kdy si vzpomněli. Jediný, kdo snesl trochu přísnější měřítko, byl J. Němec, který stejně jako Vyskočil nastoupil do zápasu po dlouhé době, ale na jeho výkonu se to příliš neprojevilo. Ztratili jsme tak vybojované body z Heřmanova a spadli zase na zem. V neděli v Tisé
se musíme vrátit k poctivé hře ze zabezpečené obrany a zapomenout na hurá fotbal, který jsme předvedli teď doma. Diváci byli možná s devíti brankami spokojení, ale my jsme na lavičce trpěli. Do konce soutěže nás čekají soupeři, kteří nemají nic jistého nebo hrají přímo padáka a tak se pokusme to dohrát zodpovědně, abychom si nepokazili celou sezonu.

Hráč utkání: Bezouška