Mistrovský zápas – FK Plaston Šluknov – Union

Mistrovský zápas     28.8.2016      14.00

Branky Union: Murdych 3, Galaš, Huček (pen)

Sestava: Jeřábek – Humlíček, Huček (K), Němec M., Bedrníček  – Eichelmann, Murdych, Kalaš, Sobotka – Galaš, Očipka

Na střídání: Syrovátka, Zvolský, Brázdil, Nedvěd

Chyběli: Němec J. (dovolená), Hampl (zranění), Sejkora (dovolená), Mrváň (zranění)

Trenér: Husák

Kapitánem pro první mistrovský zápas nové sezony určil trenér Husák novou posilu Michala Hučka. Před utkáním proběhlo hlasování o kapitánu do nové sezony i v kabině mezi hráči. V hlasování s převahou zvítězil Standa Jeřábek, který se však funkce vzdal s tím, že kapitánem by měl být hráč z pole. Druhý největší počet hlasů obdržel právě Michal Huček a páska mu tedy bude náležet i do dalších zápasů. Asistenty mu budou Zdeněk Brázdil a Roman Kalaš, kteří získali třetí největší počet hlasů.

Los k nám byl neúprosný a premiéra nás tak čekala na hřišti loňského účastníka A třídy. Jejich dlouholetý hráč a nynější opora našeho týmu Peter Očipka vedení Šluknova už minimálně 14 dnů předem „masíroval“ telefonáty a sms zprávami o tom, jak jsme „nabušení“ a jedeme k nim pro tři body a snažil se vnést do soupeřova tábora zmatek. Zřejmě se mu to částečně povedlo, jelikož jsme po úvodním hvizdu sudího Červeného zhruba minutu drželi
míč ve středu pole, kde jsme si vyměňovali krátké přihrávky. Míč se po minutě dostal až ke stoperu Hučkovi, který ho poslal dopředu na Galaše. Ten sklepl míč hrudí pro Očipku, který milimetrovou přihrávkou vybídl agilního Murdycha. Jakub zachoval chladnou hlavu a zamířil přesně k tyči 0:1. Rychlé
vedení nám však spíše uškodilo a otěže utkání začali postupně přebírat domácí hráči, kteří jsou zdatní jak fyzicky, tak s balonem. V 18. minutě Očipka
ztratil míč před domácím pokutovým územím a Šluknov šel do rychlého protiútoku, který skončil vyrovnáním na 1:1. Gólu předcházelo smolné přiťuknutí míče Humlíčkem ve vápně a Bedrníček ani Němec už brance nedokázali zabránit. V 21. minutě vybojoval míč na naší polovině Humlíček, posunul na Murdycha, který Očipkovi oplatil vynikající přihrávku do šance. „Očiho“ střelu však brankář vytěsnil na rohový kop. V 25.a 26. minutě to opět hořelo před naší brankou. Nejprve domácí zahrozili středem, ale Jeřábek šanci zažehnal skokem pod nohy domácího útočníka. O minutu později bychom se nemohli divit, kdyby sudí proti nám nařídil pokutový kop po zákroku Němce na domácího hráče. Vedoucí gól vstřelili domácí ve 36. minutě. Po rozehraném rohovém kopu a sérii nedůrazů našich hráčů doputoval míč až na malé vápno, kde si Horák už věděl rady 2:1. Za tři minutky jsme se pokusili odpovědět, ale Galašova hlavička po centru Humlíčka skončila na břevně. Ve 39. minutě přišla další pohroma, když se domácí dostali sérií krátkých přihrávek až do našeho pokutového území a poslední z nich prolétnuvší přes naše celé malé vápno našla zcela nekrytého střelce 3:1. Před poločasem zmařil včasným
vyběhnutím Jeřábek ještě jednu šanci domácích a jeho kotník o tom ví své. Úmorné vedro, ve kterém se zápas odehrával, tak nebylo jediným důvodem, proč jsme se těšili na přestávku do šatny.

Trenér Husák se rozhodl změnit rozestavení a něco tak ještě s utkáním udělat. Ze hřiště stáhl Sobotku s Bedrníčkem, které nahradili Brázdil s Nedvědem, obranu stáhl na tři hráče (Nedvěd, Němec, Humlíček) a Murdycha poslal k Očipkovi a Galašovi na hrot. Změna rozestavení mužstvu pomohla a do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. V 50. minutě byl Očipka stažen rukama v pokutovém území, ale sudí 100% penaltu neviděl. Pak si vzal na dvě minuty do svých rukou režii zápasu Galaš. Nejprve hlavou snížil po Očipkově rohovém kopu na 3:2 a za další minutu šel ve středu hřiště neohroženě do souboje s nejlepším domácím hráčem, který celý zápas s jistotou dirigoval obrannou hru domácích. V tomto souboji došlo k nešťastnému střetu hlav hráčů, po kterém následoval transport obou aktérů sanitkou do nemocnice. Během pětiminutového ošetřování se připravil místo Galaše do hry Zvolský. V 62. minutě se Jeřábek blýskl vynikajícím zákrokem, když vyrazil na roh tvrdou střelu domácích z přímého kopu. Po rozehrání rohového kopu zvonilo břevno naší branky, ale čvrtou branku vstřelili domácí až za dalších šest minut, když opět vymíchali celou naší obranu a přestože si Jeřábek na míč sáhl, brance zabránit nedokázal 4:2.

Posledních dvacet minut ale patřilo našemu mužstvu. Nejprve v 74. minutě našel centrem Kalaš Murdycha, ale ten se hlavou pouze zastřeloval. Stejně jako Huček, kterého hlavičku z přední tyče po rohu Očipky chytal gólman na brankové čáře. V 82. minutě vhodil Očipka aut na Zvolského, který využil svých tělesných parametrů, míč přikryl a následně ho vrátil již do vápna Očipkovi. Ten byl opět sražen a druhá penalta na něho se již pískala. Odpovědnost za její zahrání na sebe vzal novopečený kapitán „Bíďa“ Huček a s „klikou“ nás přiblížil na rozdíl jedné branky 4:3. Do konce zápasu mnoho nechybělo, ale naši frajeři, kteří v tropickém odpoledni mnohdy riskovali své zdraví, v sobě našli zbytky sil a dokonale zápas otočili. V 84. minutě vykopl Jeřábek míč na Eichelmanna, který komplikoval dvěma domácím hráčům odehrání míče. Toho se tak zmocnil Murdych a po sprintu od poloviny hřiště s jistotou srovnal na 4:4. Poslední minuty se hrály nahoru – dolů, jelikož ani jedno mužstvo se s remízou nechtělo spokojit. V poslední minutě utkání zahrávali domácí přímý kop, který odrazila naše zeď  a následnou rozehrávku vystihl Brázdil. Nezvolil jednoduchou přihrávku do strany na volného Očipku, ale dlouhým pasem vybídl k poslednímu sprintu Kubu Murdycha. Ten se tváří v tvář brankáři opět nemýlil a dokonal tak druhý obrat v zápasu 4:5. I rozhodčím se jeho hattrick zřejmě líbil a benevolentně přehlédli jeho radostí sundaný dres.

Všem, kteří se zúčastnili, patří dík za bojovnost a morálku, když to nezabalili ani po dvou dvoubrankových mancích a pro svého spoluhráče „Galiho“