Mistrovský zápas – Spartak Boletice – Union

Mistrovský zápas – 26. kolo           17.6.2017      13.30

Branky Union: Očipka 2, Brázdil, Murdych

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Němec, Huček (K), Bedrníček – Sejkora, Brázdil, Očipka, Humlíček – Bezouška, Murdych

Na střídání: Valenta, Nedvěd, Zvolský

Chyběli: Štercl, Sobotka, Kalaš, Galaš (zranění), Syrovátka, Kmoch (omluveni)

Trenér: Horáček

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Loučit se sezonou jsme se jeli do Boletic, kam to máme kousek a nepředpokládali jsme, že po náložích z předcházejících kol bude soupeř klást nějaký odpor. Boletičtí ani neměli už o co hrát, protože jestli bude padat jedno mužstvo ze dvanáctých míst, mají to jisté. Dopředu jsme opět nemohli nastoupit v plné síle, jelikož Galaš fušoval na firemní akci do volejbalu a na zápas ho Eichelmann přivezl téměř nechodícího…

Utkání jsme začali náporem a vypadalo to, že bude pouze otázkou času, kdy nasypeme nějaké branky do sítě za Vorlovými zády. V 10. minutě poslal Očipka do ulice míč Murdychovi, ale jeho levačka mířila vedle tyče. Ve 12. minutě si Murdych zpracoval výkop Jeřábka, vrátil přihrávku Očipkovi, ale tomu střela nesedla. V 17. minutě jsme se poprvé radovali. Sejkora na kraji hřiště vybojoval míč, posunul ho Očipkovi, ten si ho přehodil na levou a střelou k tyči otevřel skóre 0:1. Očipka byl v laufu a dělal si na hřišti, co chtěl. Za minutu přešel přes bránícího hráče do pokutového území soupeře a byl podražen. Rozhodčí však viděl simulování… Hra pak byla rozháraná a boletičtí chodili do rychlých protiútoků. Po jednom z nich, ve 27. minutě, Eichelmann odkopl míč pouze na nohu Klabana a ten z 25 metrů vypálil, otřel míč o tyč a bylo srovnáno 1:1. Pustili jsme se tedy znovu do dobývání domácí branky. Ve 31. minutě, po Očipkově rohovém kopu, přestřelil Murdych z malého vápna vysoko
branku. Další šanci měl ve 35. minutě opět Murdych, ale trefil jen gólmana a ani dorážka Bezoušky brankou neskončila. Ve 37. minutě zahrozili poprvé Boletice po standardní situaci a měli dvě šance. Bylo to pro nás varování, že standardky mají silné a špatně se brání. Do kabin jsme tak šli nepříliš spokojeni, jak výsledkově, tak předváděnou hrou, jelikož z šedivého průměru v první půli vystupoval pouze Očipka. Jinak útočníkům se nedařilo, zbytek zálohy špatný a obrana se také nějak nemohla srovnat.

Do druhé půle šel na hřiště místo Humlíčka kreativnější Valenta a Brázdil se místo Hučka vysunul víc dopředu. Naše hra se trochu zvedla, ale nejprve nás v 50. minutě vyděsil dobře hrající Rohlíček střelou z vápna, která prolétla těsně nad břevnem. Za další dvě minuty jsme domácím oplatili střelou Hučka, kterou Vorel vyrážel na roh. V 55. minutě byl před vápnem faulován Očipka. Na střelu to bylo spíše pro leváka, ale Očipka to vzal na sebe a vymetl Vorlovi šibenici na jeho straně 1:2. Za dalších pět minut se Očipka protáhl kolem Němce, naservíroval míč vpravo Brázdilovi, který placírkou prostřelil domácího gólmana 1:3. Dvoubrankové
vedení nám vydrželo asi tři minutky. Roh Boletic jsme bránili tak zoufale, že jsme po brance Rantfnera museli podruhé pro míč do sítě 2:3. Dvacet minut před koncem vysunul Bezouška do úniku Valentu. Ten mohl v pokutovém území přihrát Očipkovi na hattrick, ale místo toho obcházel brankáře kličkou k rohovému praporku a bylo po šanci. Čtvrtou branku jsme vstřelili v 75. minutě a prsty v ní měl opět neudržitelný Očipka. Vypálil z 18-i metrů a dobíhající Murdych chytře poslal vyražený míč přes Vorla do sítě 2:4. Chvilku poté šel na hřiště Nedvěd za Bedrníčka, který si zranil koleno. Zřejmě šel na hřiště málo koncentrovaný, protože prvních pět jeho přihrávek mířilo neomylně na kopačky soupeře a my jsme nevěděli, s kým dnes hraje J. Domácí dokázali ještě snížit. V 84. minutě zejména dvojice Nedvěd, Sejkora „fandila“ Beutlerovi, když se po centru na zadní tyč pověsil do vzduchu a hlavou rozvlnil síť 3:4. Poté šel ze hřiště Bezouška a nahradil ho Zvolský. Třicátý devátý gól sezony mohl Murdych vstřelit tři minuty před koncem po samostatném úniku, ale byl Vorlem vychytán a i dorážka Zvolského byla Horáčkem zablokována.

Přísnější měřítko tentokrát snesl pouze Očipka, jinak to byl z naší strany spíše průměr. Jak to zhodnotil trenér Horáček: “ V hlavách jsme vyhrávali už na čtvrtečním tréninku, ale žádný mančaft se neporazí sám“. Vítězství jsme nakonec urvali, ale stálo nás to víc sil a nervů, než jsme čekali. Když bych měl zhodnotit celou sezonu: „Nebyl to žádný průšvih, ale mohlo to být lepší. V některých utkáních jsme body ztráceli zbytečně a v tabulce jsme se mohli vyhřívat výše.“

Na rozlučku do naší hospody jsme mohli tak mohli jet v klidu a pořádně si ji užít. Jelikož Šluknov hrál až v neděli, byli jsme v tu dobu pátí a sud tak byl náš. Po nedělním vítězství Šluknova a našem pádu na šesté místo už ho z nás stejně nikdo nedostane. Pečená kýta byla velká mňamka a tataráček Bíďa také kvalitně namíchal. Oslava byla zpestřena soutěží v trefování břevínka měla začátek ve 20 hodin, a účastnili se jí všichni, kromě matadorů Němce, Očipky a Hučka, kteří měli příliš povinností na baru. Nejlepší kopací techniku prokázali Bezouška s vedoucím mužstva, kteří pak byli nucení sledovat téměř hodinové trápení ostatních, ze kterého vyšli jako vítězná kopýtka Eichelmann se Syrovátkou, kteří to měli za „kolečko“. To ostatně platil i Kalaš, který prohrál soukromý souboj s trenérem. Co se týče vlastní oslavy, stal se jednoznačným vítězem kapitán Huček, který nic nevypustil, šel do toho s maximálním nasazením a z toho důvodu musel být poměrně brzy střídán. Kopytem oslav se stal jeden člen výboru, kterému se povedlo závěr všem pěkně „zpříjemnit“. Příště snad dorazí v lepším rozpoložení, nebo raději zůstane doma…

Hráč utkání: Očipka