Mistrovský zápas – 15. kolo             1.4.2017      13.00

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Huček (K), Němec, Bedrníček – Bezouška, Brázdil, Valenta – Očipka – Galaš, Murdych

Na střídání: Humlíček, Sobotka, Kmoch, Syrovátka, Sejkora, Zvolský, Nedvěd

Chyběli: Kalaš, Štercl (zranění), Mrváň (absence)

Trenér: Horáček

Asistent: Husák

Celý tým Unionu se chtěl za nádherného fotbalového počasí rehabilitovat po posledním nepovedeném utkání se Šluknovem. I trenér Horáček udělal změnu v rozestavení a oproti poslednímu zápasu se v ní objevil uzdravený
Brázdil a Sejkoru nahradil Bedrníček. Brázdil hned v první minutě našel dlouhým pasem nabíhajícího Bezoušku, který však pálil nad branku. Hned z následující akce zahrozili i hosté z Benešova, ale Jeřábek byl ve střehu a střelu vyrazil. Až do 22. minuty se bojovalo o střed hřiště bez gólových šancí. Pak Valenta výborně vysunul Očipku, který postupoval ze strany sám na branku, ale netrefil branku. Po dalších třech minutách to však byli
hosté, kteří poprvé rozvlnili síť za Jeřábkovými zády. Podařil se jim rychlý protiútok, který zakončili utaženou placírkou k tyči 0:1. Další možnost skórovat jsme měli ve 40. minutě, kdy po rohovém kopu Očipky hlavičkoval Eichelmann těsně vedle šibenice. Do poločasu se nám přeci jen vyrovnat podařilo. Eichelmann rozehrál na Valentu, který ideálně vysunul na levou stranu velkého vápna Galaše. Ten si míč převzal a levou nohou prostřelil vybíhajícího gólmana 1:1. Několik důležitých obranných zákroků při zrodu útočných akcí soupeře předvedl v prvním poločasu Bedrníček, který se po zranění objevil poprvé v základní sestavě.

Do první šance druhého poločasu se dostali hosté, ale Jeřábek byl proti a tutovku soupeře nohou zmařil. Z protiútoku se do pološance dostal Očipka, ale skóre se neměnilo. Po hodině hry si krásně naběhl na vápno Bezouška, zpracoval si míč na prsa a pálil na branku. Brankář hostů však míč vyrazil. Šance se střídaly na obou stranách. Hosté pálili vedle, na druhé straně kombinoval Očipka s Galašem, který trefil jen do brankáře. Bylo jasné, že kdo se trefí, bude slavit. V 65. minutě Benešov těsně hlavou přestřelil a za dalších pět minut se ocitl v šanci Brázdil, ale benešovský brankář měl svůj den. Deset minut před koncem hosté rozhodli zápas dvěma po sobě jdoucími zásahy do černého. Nejprve se jim povedlo dostat přesně míč na nabíhajícího Koláře, který neměl problém umístit míč do branky 1:2. Po rozehrání jsme ztratili rychle míč a rychlý protiútok hostů skončil nadvakrát brankou, když první střelu Jeřábek ještě vyrazil 1:3. Zápas tak  byl rozhodnutý a nic na tom nemohl změnit ani Očipkou proměněný pokutový kop za ruku ve vápně hostí 2:3.

Téměř všem hráčům nelze upřít bojovnost a touhu po lepším výsledku, ale pokud jich nebude 100%, budou to mít těžké. Poslední tři utkání se nám tak výsledkově vůbec nevydařily a to nás ještě v sobotu čeká další těžký zápas v Trmicích, kde se budeme muset snažit zastavit propad výsledkovou tabulkou. Víme, že určitě nebudeme kompletní, ale dostanou šanci další hráči, kteří snad zaberou. Reporty z našich utkání se postupně
zkracují, tak jako se vytrácí pohoda v mužstvu a bylo by třeba vše znovu nastartovat, nejlépe hned v sobotu dopoledne na hřišti a odpoledne v „kanceláři“.

Hráči utkání Union: Bedrníček, Bezouška