Mistrovský zápas – Union – MSK Trmice

Mistrovský zápas – Union – MSK Trmice

By
15 května, 2018

Mistrovský zápas     10.9.2016      13.30            

Union – MSK Trmice    6:1 (3:0)

Branka Union: Murdych 3, Očipka 2, Eichelmann

Sestava: Jeřábek – Brázdil, Huček (K), Němec M., Bedrníček  – Eichelmann, Kalaš, Sejkora – Očipka – Galaš, Murdych

Na střídání: Hampl, Nedvěd, Zvolský, Sobotka, Syrovátka

Chyběli: Němec J. (melouch !), Humlíček (zranění), Mrváň (dovolená)

Trenér: Husák

Vedoucí mužstva: Eichelmann st.

Na první domácí utkání v nové sezoně se nám vyprázdnila marodka, na které už zůstal pouze Humlíček. I ten už, podle svých slov, začne příští týden s tréninkem. Jeřábek s Galašem se dali do kupy a byli jsme tak téměř kompletní. Z dovolených se vrátil i předseda fotbalového oddílu Kvapil a před zápasem v kabině promluvil k mužstvu a nastínil plány a cíle do nové sezony a popřál všem hodně úspěchů.

Soupeř z Trmic, který nám v minulé sezoně uštědřil dvě porážky, přijel po dvou kolech jako lídr tabulky s plným bodovým ziskem. Na našich hráčích a hlavně na realizačním týmu byla vidět lehká nervozita, ale zároveň odhodlání k tomu, aby tři body zůstaly doma, i když v tipující na portálu fotbalunas více věřili hostům. Od začátku utkání jsme si vytvořili územní převahu, ale první čtvrt hodina zápasu se odehrávala povětšinou ve středu pole se spoustou osobních soubojů, které byly vedeny poměrně od podlahy. První chvíle Jakuba Murdycha přišla v 15. minutě, kdy si po samostatné akci navedl míč až před brankáře, ale prostřelit ho napoprvé nedokázal. Gólman však neměl míč pod kontrolou a do souboje o něj se vrhl Vojta Galaš. V souboji v pokutovém území cítil kontakt a ochotně se zřítil. Sudí viděl penaltu a míč si tak mohl jít postavit Peter Očipka. Zamířil přesně k tyči a my jsme se tak radovali ze zaslouženého vedení 1:0. Dál jsme drželi míč a nepouštěli hosty do žádných nebezpečných akcí. Naši hráči soupeře výborně dostupovali, útočná brka soupeře nedostávala píď prostoru a Jeřábek v bráně se tak mohl soustředit pouze na sbírání vysokých míčů. Ve 32. minutě se po přihrávce Galaše opět zastřeloval levou nohou Murdych. Brankář míč vyrazil a před dobíhajícím Galašem odvrátil obránce na roh. Po rohovém kopu hlavičkoval Galaš nad branku. Ve 37. minutě jsme se radovali podruhé, když míč nikomu nepůjčil Murdych a po samostatném sólu prostřelil gólmana 2:0. Ještě to ale nebylo vše. Ve 40. minutě provedl Standa Jeřábek výkop od branky, následný hlavičkový souboj vyhrál Libor Eichelmann a míč lízl na Galaše. Gali
si míč ideálně zpracoval a ihned vymyslel geniální dálnici pro Murdycha. Rádi si začínáme zvykat, že on se tváří v tvář gólmanům nemýlí a s přehledem zvýšil na 3:0. O poločasové přestávce bylo hráčům zdůrazněno, že musí pokračovat v nastoleném trendu a nesmí dát soupeři čuchnout, jelikož víme své o tom, co v druhých poločasech dovedeme vyvést.
Varování přišlo poměrně brzy, už v 51. minutě. Vláďa Bedrníček podcenil odvrácení výkopu hostujícího gólmana, situaci se ještě snažil zachránit celý
zápas výborně hrající Marcel Němec, ale byl zřejmě faulován a nestačil už zabránit přihrávce na vápno, kde měl nekrytý Uhlíř poměrně snadnou práci 3:1. Z nejistoty nás vysvobodila 66. minuta. Očipka vybojoval míč na polovině hřiště a ihned našel přihrávkou agilního Murdycha, který polovysokou
střelou dokonal hattrick 4:1. V té době už zase naše mužstvo hrálo to, co bychom od něho chtěli vídat celou sezonu. Důsledná obrana dirigovaná Marcelem Němcem, výborná záloha, kde především Roman Kalaš zachytával rozehrávku soupeře a Jirka Sejkora neúnavně piloval lajnu a dokázal podporovat útok, ale především vynikajícím způsobem pomáhal směrem dozadu a v neposlední řadě hladový a produktivní útok.  V 73. minutě chyboval Eichelmann na středu hřiště, Greé se objevil až před Jeřábkem, kterého obstřeloval, ale míč pravděpodobně mířící do sítě na poslední chvíli dostal do bezpečí doběhnuvší Bedrníček. Za minutku jsme si opět zakřičeli gól po Galašově hlavičce, ale pomezní viděl ofsajd. V 80. minutě už bylo připraveno střídání Nedvěda za Eichelmanna, ale trenér Husák prokázal cit pro hru a počkal s ním až po zahrání rohového kopu. Roh zahrával Očipka, Eichelmann
křikl na Michala Hučka „pusť“ a hlavou bez výskoku zvýšil na 5:1. Za další minutku mířil hlavou vedle střídající Honza Nedvěd. Tři minuty před koncem ukázal neutuchající fyzický fond Peter „Horváth“ Očipka, když z brejku běžel z poloviny hřiště sám na bránu, „narazil“ si o brankáře a skluzem levou nohou upravil na konečných 6:1. Naše kompletní ofenziva pak byla kompletně stažena ze hřiště a na poslední minutky se na pažit podívali i Michal Zvolský, Jirka Hampl a Lukáš Syrovátka, pro kterého to byla premiéra v soutěžním utkání.

Po zápase hráči rádi poděkovali za podporu neúnavnému bubeníkovi Přemkovi a šli se připravit na další pokračování sobotního odpoledne, které je však už s hvězdičkou….

Utkání se muselo divákům líbit a hráči je tak tím nejlepším způsobem pozvali i na příště. Bylo znát, že jsme byli téměř kompletní a všichni se snažili v obrovském vedru podat ten nejlepší výkon a nechali na hřišti vše. Dopředu jsme opět nezklamali, ale stejnou pochvalu zaslouží tentokrát i defenziva. I soupeř ocenil výkon našich hráčů a po zápase jim „poděkoval“ za lekci fotbalu. Snad se příští soupeři brzy dočkají další.

Hráči utkání Union: Sejkora, Murdych, Němec M., Očipka

 

Post By :

ZANECHTE KOMENTÁŘ