Mistrovský zápas Union – Spartak Jiříkov

Mistrovský zápas – 25. kolo          10.6.2017      13.30

Union – Spartak Jiříkov 3:3 (1:2) PK 4:5

Sestava: Jeřábek – Eichelmann, Galaš, Huček (K), Bedrníček – Sejkora, Brázdil, Bezouška, Humlíček – Očipka, Murdych

Na střídání: Kmoch

Chyběli: Štercl, Sobotka, Kalaš, Valenta, Zvolský (zranění), Němec, Nedvěd, Syrovátka (omluveni)

Trenér: Horáček

Marodka se nám ne a ne vyprázdnit, ba naopak, přibyl na ni Zvolský. Při neúčasti dalších hráčů se tak na střídačce bál osamocený Kmoch. S domácím trávníkem jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, ale Jiříkov má
skvělou fazonu a tak bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Dalším úkolem bylo ustrážit Nováka, aby se nebezpečně nedotáhl v tabulce střelců na Murdycha.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a do první nadějné pozice se dostal až v 11. minutě po centru Očipky Bezouška, ale hlavou netrefil mezi tři tyče. Až do dvacáté minuty se hrálo bojovné, vyrovnané utkání bez výrazných šancí. Pak však Huček vyrobil školáckou hrubku, po které se hosté dostali do šance. První střelu Jeřábek ještě zneškodnil, ale dorážka Kýnla hlavou si už našla cestu do sítě 0:1. Tahle zbytečná chyba nás do kolen nesrazila a tlačili jsme se do útoku. Ve 22. minutě se nám povedla pěkná kombinace po trase Eichelmann, Očipka, Sejkora, po jehož přihrávce Murdych pálil jen do připraveného gólmana a dorážka se Bezouškovi
nezdařila. Za další minutku jsme se radovali z vyrovnání. Jeřábek našel z výkopu Murdycha, pro kterého nebyl
problém převzít míč a následně tváří v tvář brankáře prostřelit 1:1. Poslední čtvrthodina první půle patřila hostům, kteří byli pohyblivější a víc na míči. Ve 34. minutě nás opět zachránil Jeřábek, když vytáhl nad břevno gólovou střelu. Branku jsme obdrželi do kabiny. V poslední minutě prvního poločasu ztratil na půlce nepřesnou
přihrávkou míč Očipka a byl z toho rychlý protiútok, na jehož konci Novák lehce přešel přes Galaše a propálil Jeřábka 1:2.

Věřili jsme, že ani do gól do šatny nás nepoloží a pořád je v našich silách zápas otočit. Vítr z plachet nám už ve 49. minutě vzala hrubka Galaše, který napodobil svého kapitána a pro Šolce už nebyl problém zvýšit na 1:3. Galaš hrál, na pro něho ne úplně typickém postu stopera, ale pro fotbalistu jeho kvalit to nesmí být problém. Možná se na jeho psychice projevilo to, že v hledišti se tentokrát objevili oba rodiče :-). Zpět do hry nás dostal ten, od kterého jsme to čekali asi nejméně. Brázdil poslal centr do vápna, kam si naběhl sváteční střelec Humlíček a krásně plackou ze vzduchu uklidil míč za záda překvapeného Hadara 2:3. Na Humlíčkovi se blahodárně projevil wellnes pobyt, ze kterého se vrátil těsně před zápasem a jestli seženeme vhodného sponzora, budeme ho tam s drahou polovičkou posílat do konce kariéry. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Autové vhazování si vzal v 57. minutě na starost Bezouška. Míč ve vápně prodloužil Eichelmann na Murdycha,
pro kterého nebylo vyrovnání problémem 3:3, a Novákovi opět o gól odskočil. Byli jsme v laufu a hnali se za vítěznou brankou. V 79. minutě nasměroval Očipka trestný kop po faulu na Brázdila do pokutového území, kde mohl zakončit hlavou Huček, ale Galaš mu sebral míč z hlavy. Hodně jsme se zlobili i na hlavního sudího, jelikož jsme viděli penaltu na Murdycha, ale píšťalka zůstala němá a tak se šlo na penalty.

V té době už trenér sebral vedoucímu poznámkový bloček a tak nevím, zda bude report z pokutových kopů přesný, ale zkusím to.

První penaltu Jiříkova Jeřábek vyrazil, Očipka nezaváhal 1:0

Jiříkov proměnil, smolíček zápasu Huček nedal 1:1

Jiříkov dal, Bedrníček jasně 2:2

Jiříkov dal, Murdych proměnil 3:3

Jiříkov dal, Brázdil v pohodě 4:4

Jiříkov dal, Eichelmann vedle 4:5

Samozřejmě, že jsme chtěli brát tři body, ale vzhledem k vývoji utkání nebylo špatným počinem ani to, že jsme dovedli utkání k penaltám. Co však mrzí je to, jaké branky jsme opět obdrželi. Nepřeháním, když řeknu, že dvě ze tří jsme si vstřelili sami a i další branka byla hodně laciná. Nám ani soupeři o mnoho nešlo. Jinak by nás dvojnásob mrzelo pochybení hlavního sudího při neodpískání pokutového kopu v závěru utkání, za což se nám po utkání omluvil. Trenéru Horáčkovi se líbila hra po pravé straně hřiště a chtěl tak vyzdvihnout výkon Sejkory a Eichelmanna.

Hráči utkání Union: Eichelmann, Sejkora