Přátelský zápas                             12.3.2017     16.00

Sestava: Jeřábek – Humlíček, Huček (C), Němec – Eichelmann, Valenta, Očipka, Kalaš – Bezouška – Galaš, Murdych

Na střídání: Zvolský, Kmoch, Syrovátka, Kolman

Chyběli: Sobotka, Bedrníček, Brázdil, Štercl (zranění), Nedvěd, Mrváň (absence), Sejkora (omluven)

Trenér: Horáček

Asistent: Husák

Na další přípravný zápas před jarní soutěží se podařilo domluvit utkání s ambiciózním celkem Dobkovice. Nevím, co by se muselo stát, abychom se s tímto kvalitním týmem, který v letošní přípravě ještě neztratil ani bod, nesetkali v příštím ročníku naší soutěže. Vzhledem k podmáčeným terénům na obou domácích hřištích jsme rádi přijali nabídku sehrát utkání na ústecké umělce. Kvalita soupeře a poslední vzájemná utkání napovídaly, že půjde o vyrovnaný souboj, který oba celky prověří a bude mít svůj náboj.

Vývoj utkání tomu odpovídal. Od začátku se hrálo vyrovnaně a důrazně, avšak bez záludných zákroků. V 6. minutě se povedlo Murdychovi vystihnout ledabylou rozehrávku soupeře, zmocnil se míče a v samostatném náběhu nedal brankáři šanci 0:1. Hra se dál odehrávala převážně ve středu pole. Akce dobkovických fotbalistů končily většinou střelami zpoza vápna do středu branky a Jeřábek tak s nimi neměl velké starosti. My jsme se do další šance dostali až v 17. minutě. Očipka poslal míč z trestného kopu do ohně, ale Hučkova hlavička skončila rohovým kopem, po jehož rozehrání střílel Eichelmann nad branku. Už během první půle hlásil Galaš, že to asi dál nepůjde. Vydržel však alespoň do konce prvního poločasu a byl tak u kombinace s Murdychem, na jejímž konci byl v tutovce Očipka, který však netrefil branku.

Vstup do druhého poločasu se nám ještě vydařil. Hned ve 46. minutě nacentroval Kalaš do vápna, kde si míč asi za pomoci ruky zpracoval Kmoch, jenž
vyměnil Galaše, ale z penalty pálil nad branku. Hned za minutu byl Murdych opět na číhané. Podruhé byl aktivní při napadání, vystihl rozehrávku, píchl si míč kolem obránce a přesnou střelou zvýšil vedení na 0:2. Po této brance to vypadalo, že si naši hráči myslí, že soupeř už se dorazí sám a úplně jsme vypadli z role. V 52. minutě jsme špatně rozehráli od branky a po ztrátě míče pálil soupeř v tutovce ze dvou metrů nad branku. Sice byl avizován ofsajd, ale ani tohle varování nás nenakoplo. Za další dvě minuty Dobkovice zahrozili znovu po trestném kopu, ale hlavička letěla vedle.  V 55. minutě už bylo zle. Huček si šlápl na míč, kterého se zmocnil dotírající útočník soupeře a měl dostatek času namířit přesně k tyči 1:2. Hned z další akce soupeře bylo vyrovnáno. Jeřábek špatně vyběhl na hranici vápna, míče se nedokázal zmocnit a na soupeře zývala prázdná branka 2:2. V 58. minutě přišla další
pohroma, když Humlíček penaltově fauloval. Nařízený pokutový kop však skončil na břevně. Po hodině hry byl Němec zřejmě nedovoloně atakován, přišel o míč a soupeř se hnal sám na našeho gólmana. Ten však zachoval čistou hlavu a samostatný nájezd zlikvidoval pádem pod nohy a částečně tak napravil své předchozí zaváhání. Za další čtyři minuty došlo k nedorozumění mezi Kalašem a Němcem a soupeř se ze strany opět řítil sám na branku. Střela však naštěstí skončila metr vedle tyče. Naše příšerná pasáž skončila v 70. minutě faulem před vápnem Kolmana, který vyměnil Němce. Následný trestňák soupeře opět orazítkoval břevno. Čtvrt hodiny před koncem byl před soupeřovým pokutovým územím faulován Murdych, který se srdnatě rval s přesilou soupeře. Míč si postavil Očipka a vysvobodil nás přesným vymetením šibenice 2:3. V 82. minutě rozehrál Očipka nakrátko roh s Murdychem, který od lajny nacentroval před branku. Tam číhal Huček, ale hlavou trefil bránícího hráče, od kterého míč skončil v rohu. V 86. minutě Očipka poslal do volného prostoru na pravé straně Eichelmanna, který poslal míč po zemi do pokutového území. Míč se dostal ke Kalašovi, který však branku netrefil. V závěru zápasu se do hry místo Kmocha dostal Syrovátka. Dvě minuty před koncem nám zatrnulo, když Bezouška netakticky v našem pokutovém území odehrál míč i s hráčem soupeře, ale rozhodčí k nám byl milosrdný. Možná i proto, že byl celý zápas masírovaný soupeřovým týmem i lavičkou. Z posledního protiútoku se do šance dostal znovu Murdych, který opět s jistotou prostřelil gólmana 2:4 a dovršil tak hattrick.

Vítězství nad kvalitním soupeřem potěší, ale zejména pasáž hry mezi 55. – 70. minutou byla z naší strany odstrašující a vybrali jsme si v ní porci chyb snad na tři zápasy. Neúčast Brázdila a jeho důraz ve středu pole byly znát, ale měly být nahrazeny ostatními účinkujícími. Příští sobotu 18.3. nás, pokud to počasí dovolí, čeká generálka s celkem Březin na domácím hřišti od 15. hodin a tam bychom už rádi viděli kvalitní hru v celém průběhu utkání. Zvlášť, když nás po něm čeká gulášek a „tmelení“ kolektivu se střídmým požíváním více, či méně alkoholických nápojů a tancem…

Nejlepší hráči Unionu: Murdych, Očipka