Branky Union: Očipka 4 (1 pen), Bezouška

Sestava: Zvolský (6,5) – Vyskočil (5), Němec (8), Brázdil (7,5), Bedrníček (5,5) – Fojt (5,5), Šohaj (8), Očipka (9), Kalaš (6) – Rohlíček(5), Bezouška (8,5)

Na střídání: Jeřábek (6,5), Humlíček (6,5), Eichelmann (6), Mrváň (5,5)

Pozn.: V závorce je známkování…. 1- nejhorší, 10 – nejlepší

Známkování je převzato od trenéra a může se lišit od případného známkování autora reportu….

Trenér: Malec

Vedoucí mužstva, pomezní rozhodčí J: Eichelmann st.

Chyběli: Galaš (dovolená), Sejkora (v práci)

V generálce před nadcházející sezonou nás přijel prověřit účastník 1. A třídy, celek Šluknova A, který nám tak oplatil jarní přátelák. Teploty spadly pod 30 stupňů a tak nic nebránilo tomu, aby obě mužstva předvedla, jak se připravila na podzimní klání.

Hosté nastoupili v replikách dresů Arsenalu a ani my jsme nezůstali pozadu a vyzkoušeli nové sady triček Nike v klubových barvách Unionu se znakem a reklamami sponzorů Stado CZ, Sanax a GPD, které pro nás stihla připravit tiskárna Korselt & Rychnovský, s.r.o. na své náklady, za což jí patří

velký dík.

Hosté zeŠluknova do utkání nastoupili s větší vervou, od prvních minut byli aktivnější a tlačili se před naše pokutové území. Odolávat se nám dařilo do cca 15. minuty, kdy se nepodařil obranný odkop Vyskočilovi, a Horák nás potrestal přízemní ranou k tyči 0-1.

Po obdržené brance jsme se začali osmělovat a pokoušeli se o kombinace, které by vedly k úspěchu. Do náznaků šancí se dostali Bezouška a Rohlíček, ale vstřelit gól se jim nepodařilo. Hra se vyrovnala, ale další branku vstřelili opět hosté, kdy zůstal zbytečně ležet v našem vápně Bedrníček, soupeři tak
nehrozil ofsajd a znovu Horák pohodlně střelou k tyči zvýšil na 0-2, když Zvolský byl zcela bez šance.

Před koncem prvního poločasu začalo galapředstavení Očipky, který přestal brát ohledy na svůj bývalý klub, převzal míč a rychlou kličkou vnikl do pokutového území, kde byl sražen. Rozhodčí však situaci viděl jinak a nařídil trestný kop z hranice vápna. Očipkovi to na náladě neubralo a trestný kop
cizelérsky proměnil 1-2, což nám dodalo síly a naději do druhé poloviny zápasu.

Po přestávce a přeskupení mužstva se naše hra zlepšila, byli jsme častěji na balónu a v některých úsecích soupeře přehrávali. Další branku přesto
vstřelili hosté. Jejich nejlepší hráč Svoboda se bez problémů dostal přes Bedrníčka a centrem našel na zadní tyči volného Horáka, který uklízel do
prázdné brány 1-3 a zkompletoval tak první hattrich utkání. Jeřábek neměl nárok na úspěšný zákrok. Gól soupeře nás vyhecoval a pokračovali jsme v celkem kvalitním představení. Bezouška byl za pár minut za svoje výkony v přípravných utkáních (ještě kdyby přestal kecat….) odměněn. Očipka dal míč mezi obránce a největší žvanil mužstva, oproti jarní sezoně lehčí o pár kil, sám před brankářem nezaváhal a poslal míč do sítě 2-3. Za dalších pár minut jsme se radovali znovu. Zahrávali jsme trestný kop za hranicí velkého vápna a Očipka další přesnou střelou srovnal na 3-3.

Dál se hrál bojovný fotbal a některé zákroky z obou stran měly k přípravnému utkání daleko, jako Slavie k titulu… Po jednom závaru v našem pokutovém
území Kalaš čistě odkopl míč do bezpečí, ale soupeř šikovně přepadl přes jeho nohu, což poněkud nepřesný sudí zbaštil a kopal se pokutový kop. Jeřábek neměl na razantní a přesnou střelu Šembery pod břevno sebemenší nárok 3-4.

Oklepali jsme se z této nespravedlnosti a dál se tlačili do útoku, za což jsme byli po zásluze odměněni. Bezouška vlétl ve vápně soupeře mezi dva hráče a po lehkém kontaktu skončil na trávníku. Rozhodčí zřejmě kompenzoval své předchozí mylné rozhodnutí a šanci k vyrovnání z pokutového kopu jsme dostali my. Míč si na značku postavil Očipka a druhý hattrick utkání byl na světě 4-4.

Záloha nám hrála v té době spolehlivě, Šohaj toho ve středu spoustu oběhal, Eichelmann vypomáhal obraně a
stačil poslat i pár centrů do ohně, Kalaš pracoval taktéž kvalitně a Mrváň podporoval útočné akce. V jednom z brejků posunul v šestnáctce
soupeře Očipkovi, který ustál souboj se soupeřem a z úhlu nás poprvé poslal do vedení 5-4.

Do konce utkání zbývalo v té době kolem 15-i minut, ale žádné velké problémy naše, v té době skvěle fungující obrana nedopustila. Němec (Němi) rozhodně nebyl „němej“ a společně s Brázdilem, Humlíčkem a Vyskočilem nenechali Jeřábka předvést žádný důležitý zákrok a ten se tak mohl soustředit pouze na sbírání dlouhých balónů.

V tomto zápase jsme se přesvědčili, že když zabereme jako kolektiv, ponese to ovoce a nemuseli bychom se o své působení v novém ročníku strachovat.

Největší opory se tentokrát neúčastnili třetího poločasu, jelikož trpí syndromem přetrénovanosti a vybrali si tak zasloužené volno. Někteří jedinci se je však rozhodli plnohodnotně nahradit a nejvíce se údajně tohoto úkolu pokoušeli zhostit Kalaš, Mrváň, Eichelmann a Bezouška, trénovaní Husákem a Hamplem. Report z jejich snažení jistě podají na úterním tréninku….

Ještě z organizačního soudku, kde máme velké rezervy…Ročníky začínající devítkou by si měly uvědomit, že po skončení domácího utkání je pro ně samozřejmostí úklid obou laviček, zašlapání drnů, úklid sítí (pomoc správci) a rohových praporků. Ročníky začínající osmičkou to devadesátkám vhodně připomenou a případná pomoc s těmito činnostmi je čistě na nich… Ročníky začínající sedmičkou mají rozhodný zákaz těchto operací a soustředí se na to, aby se bezpečně a bez kolapsu dopravili pod sprchu, při čemž mají povoleno si vzájemně pomáhat…